Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media Źródło: .

Piotr Woźniak-Starak nie został pochowany na cmentarzu a na terenie rodzinnej posiadłości. Była to decyzja jego bliskich, jednak jak się okazuje, mogła być nie do końca legalna. Od jakiegoś czasu mówi się o ekshumacji, a w mediach pojawił się komentarz inspektora.

Piotr Woźniak-Starak bez dwóch zdań był wspaniałym człowiekiem, a jego nagła śmierć była dla wszystkim wielkim szokiem. Bliscy producenta filmowego od razu zadecydowali, że ich brat, syn, przyjaciel, zostanie pochowany w najbardziej dogodny ich zdaniem sposób. Ciało zostało złożone na rodzinnej mazurskiej ziemi, jednak pojawiły się spekulacje, że pogrzeb poza cmentarzem, mógł być w tym przypadku nie do końca legalny. W opinii publicznej wybuchło spore poruszenie, a całą sprawą zajęły się odpowiednie organy. Teraz głos zabrał inspektor. 

Piotr Woźniak-Starak pochowany poza cmentarzem. Dojdzie do ekshumacji? 

Ciało męża Agnieszki Woźniak-Starak zostało złożone na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie w wybudowanych katakumbach. Ponoć by zapobiec jakimkolwiek nieporozumieniom, rodzina od razu dostarczyła dowód mówiący, że podziemia rzeczywiście tam się znajdują. Sanepid nabrał jednak podejrzeń twierdząc, że zwłoki zostały złożone w grobowcu nadziemnym. 

Warto zaznaczyć, że chowanie szczątków poza cmentarzem, zgodnie z prawem polskim, jest nie dozwolone, a dotychczas jedyne przypadki, w których nie stosowano się do tej zasady, dotyczyły zmarłych duchownych. Wtedy jednak starano się wówczas o odpowiednią zgodę. W związku z prawdopodobnym oszustwem Staraków pojawiły się informacje, że zostanie przeprowadzona ekshumacja. Nim jednak miałoby do tego dojść, sanepid zajął się dokładną weryfikacją, czy przypuszczenia o nielegalnym pochówku rzeczywiście są prawdziwe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wypowiedź inspektora obiega media 

Głos w tej sprawie zabrał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Giżycku, który dla Wirtualnej Polski zdradził więcej szczegółów. 

- Wczoraj, we wtorek, wpłynęło do nas pismo z sanepidu. Przeczytałem je, ale nie zostało jeszcze ono zadekretowane. Muszę się zastanowić, co z tym zrobić - powiedział. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie

2. Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

Dodał również, że choć sprawa zostanie wnikliwe zweryfikowane, nie ukrywa, że jest wiele innych, pilniejszych spraw, a niżeli ta powiązana z rodziną Staraków. Rodacy są zdziwieni takim obrotem spraw i z niecierpliwieniem czekają na dalszy rozwój sytuacji. Pogrążeni w żałobie milionerzy nie zdecydowali się na publiczny komentarz. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News