Jest oficjalne oświadczenie ws. ekshumacji Piotra Woźniaka-Staraka. Trwa śledztwo

Jest oficjalne oświadczenie ws. ekshumacji Piotra Woźniaka-Staraka. Trwa śledztwo Źródło: .

Piotr Woźniak-Starak został pochowany przy rodzinnej posiadłości, która od zawsze była bliska jego sercu. Informacje, które od niedawna obiegają polskie media, wywołały sporą burzę w opinii publicznej, a komentarz sanepidu może tylko zaostrzyć nieprzyjemną atmosferę.

Tragicznie zmarły Piotr Woźniak-Starak spoczął niedaleko miejsca, w którym doszło do tragedii. Jego bliscy zadecydowali, że ciało zostanie złożone do grobu w ogrodzie przy rodzinnej, mazurskiej posiadłości. Od kilku dni w mediach społecznościowych aż huczy od doniesień o rzekomo planowanej ekshumacji. Komentarz w tej sprawie wydał właśnie sanepid. Sprawa jest naprawdę poważna. 

Piotr Woźniak-Starak nielegalnie pochowany 

Zgodnie z prawem polskim ciało może zostać pochowane tylko na obrębie cmentarza, jednak rodzina Piotra zadecydowała, że ich ukochany spocznie w ogrodzie w Fuledzie, tuż przy rodzinnej willi. Już kilka chwil po pogrzebie, śledczy zaczęli bliżej przyglądać się całej sprawie, twierdząc, że do pochówku doszło nielegalnie. 

Rodzina zmarłego szybko zareagowała i przedstawiła dowody, że na terenie posiadłości zostały wybudowane katakumby i to właśnie w nich złożono ciało męża Agnieszki Woźniak-Starak. Na dowód ujawniono oświadczenie geologa. Wiele wskazywało na to, że sprawa szybko odejdzie w zapomnienie, jednak zanim to się stało, odkryto, że rodzina Staraków najprawdopodobniej dopuściła się oszustwa. Ciało Piotra Woźniaka-Staraka bowiem wcale nie zostało złożone w katakumbach, lecz w grobowcu naziemnym. Od kilku dni mówi się o prawdopodobnej ekshumacji ciała Piotra, jednak sanepid dementuje te doniesienia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Oficjalne oświadczenie sanepidu. Śledztwo trwa

Choć specjaliście stwierdzili, że ekshumacja wcale nie znalazła się w planach, nie zaprzeczają, że w sprawie pogrążonej w żałobie rodziny trwa śledztwo. W rozmowie dla Wirtualnej Polski wydano oficjalne oświadczenie, które nie pozostawia żadnych złudzeń. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce

- Zapoznajemy się ze złożonymi dokumentami. Będziemy musieli wystąpić co nadzoru budowlanego, by ustalić, czy zostało wydanie pozwolenie na budowę katakumb, bo tego wymaga prawo. Weryfikujemy, czy przeprowadzono badania geologiczne w tej sprawie. Ponadto, katakumby muszą spełniać określone normy. To nie może być zwykły rów wykopany łopatą w ziemi. Muszą być murowane co najmniej z trzech stron, mieć specjalną niszę. No i najważniejsze, to pozwolenie nadzoru budowlanego - mówi w oświadczeniu szef sanepidu Janusz Dzisko. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzi rewolucja w płatnościach za losy Lotto. Kolporter zaproponował zupełnie nowe rozwiązanie 
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: radio zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News