Od pewnego czasu z zażenowaniem obserwuję coraz to większą aktywność w mediach niejakiego Piotra Szumlewicza – redaktora Superstacji „eksperta” OPZZ (najbardziej roszczeniowego i pasożytniczego związku w Polsce, tak swoją drogą) i nowej „gwiazdy” skrajnej lewicy. Nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego, ot kolejny nawiedzony komunista, który mentalnie zatrzymał się w 1953 roku, gdyby nie to, że poglądy, które ten człowiek reprezentuje, w zasadzie podchodzą pod niejeden paragraf. Ja wiem, że w Polsce sądy wyjątkowo opornie wszczynają zarzuty na mocy paragrafu 13 polskiej konstytucji (dowodem tego jest choćby fakt, że nadal nie zdelegalizowano Komunistycznej Partii Polski z powodu „nieodnoszenia się do totalitarnych ideologii”, co jest kpiną samą w sobie, gdyż komunizm w swej formie zawsze jest opresyjny i nigdy nie liczy się z wolną wolną człowieka), ale wypadałoby chociaż zachować resztki rozsądku i przynajmniej nie nawoływać do skandalicznych praktyk stosowanych w czasach PRL, a co robi tow. Szumlewicz? Jego karykaturalne poglądy biją po oczach szczególnie ludzi związanych z tzw. „lewicą light”, czyli ugrupowaniami postkomunistycznymi, pokroju SLD, PPS czy nawet niezwiązanych z główną sceną polityczną „Zielonych”. Dla mnie osobiście każde problemy polskiej lewicy są jak świeża kawa z rana, ale potrafię zrozumieć, że są ludzie, których nawet takie poglądy zwyczajnie odrzucają, mimo że chetnie zagłosowaliby na lewą stronę polityki. Wielu z moich znajomych, którzy do tej pory nie interesowali się polityką, po obejrzeniu paru występów z towarzyszem Szumlewiczem nagle zmieniło swe poglądy, nie muszę chyba tłumaczyć w którą stronę…
Dlaczego w takim razie piszę w ogóle o tym człowieku? Cóż, nikt nie obrzydza egalitarnych, etatystycznych i „demokratycznych” idei bardziej niż Piotr Szumlewicz. Trudno zliczyć dokładnie liczbę „złotych myśli”, które przewinęły się w ostatnich 2 latach na antenie Superstacji czy Polsatu News, ale ja wyciągnąłem parę z nich i nawet nie będę ich komentował, niech Państwo sami się przekonają czy w.w redaktor jest poważnym człowiekiem…

a) „Zyjemy w demokratycznym państwie, w którym to my powinniśmy decydować ile mamy zarabiać, a nie bezosobowy rynek”
b) „Aby istniał wolny rynek muszą być bardzo surowe regulacje”
c) „Generał Jaruzelski był człowiekiem PRAWICY”
d) „Gazeta Wyborcza jest prawicowa”
e) „(..)Zamiast składać ustawę, która zniesie ubóstwo…”
f) „Bierut nie spodziewał się barbarzyństwa jakie będzie 50 lat po nim”
g) „Z powodu niepłacenia składek przez przedsiębiorców ZUS stracił ok. 50 mld zł”
h) „Walter Świetlik: Ty pewnie doceniasz osiągnięcia stalinizmu?
Piotr Szumlewicz: Społeczne i gospodarcze jakieś były”
i) „Robert Gwiazdowski: Jaka koncepcja sprawiedliwości uzasadnia progresję podatkową?
Piotr Szumlewicz: Demokracja”
j) „Kościół katolicki bardziej niszczy rodzinę niż pornografia”
k) „Przedsiębiorcy z natury nie są dobrzy”
l) „Państwo nie powinno być aż tak przyjazne przedsiębiorczości jak teraz”
ł) „Pan być może żyje dzięki temu, że był stan wojenny”

I na koniec absolutna perełka – „pracodawca często narzuca pracownikowi jak ma pracować”.

Piotr Szumlewicz – człowiek pełen nienawiści wobec każdego kto nie jest kulturowym marksistą i socjaldemokratą (choć tak naprawdę reprezentuje on poglądy czysto komunistyczne, wszak nawet najgłupsi socjaliści jak do tej pory nie wpadli na pomysł aby podnieść podatki do wysokości 95%, a taka propozycja padła ostatnio z ust tego redaktora), jest tak naprawdę najlepszą manną z nieba jaka mogła spaść dla szeroko rozumianego spectrum konserwatywnego (lub też wolnościowego) w Polsce. W imieniu moim i zapewne wielu więcej ludzi, chciałbym na koniec wygłosić jeden apel.

DZIĘKUJE ZA DOSKONALE WYKONANĄ ROBOTĘ TOWARZYSZU PIOTRZE. Nikt tak nie ośmiesza lewicowych i „nowoczesnych” poglądów jak Pan.

 

Zobacz również

Student wydziału historycznego UAM, działacz KNP, zwolennik konserwatywno-reakcyjnej myśli i wolnościowiec w kwestiach gospodarczych. Interesuje się historią bliskiego wschodu a także piłką nożną.