Zaskakujące doniesienia o starości Piotra Szczepanika. Gdzie mężczyźni z tamtych lat?

Zaskakujące doniesienia o starości Piotra Szczepanika. Gdzie mężczyźni z tamtych lat? Źródło: youtube.com/Miejski Dom Kultury Częstochowa

Piotr Szczepanik, znany z takich kultowych przebojów jak "Goniąc kormorany" czy "Żółte kalendarze", nigdy nie zabiegał o sławę. Już dawno zaszył się w domku z dala od towarzyskiej śmietanki, od czasu do czasu udzielając wywiadów. W jednym z nich wypowiedział się o starości.

Piotr Szczepanik zaskoczył rozmówczynię swoimi słowami, które traktowały o starości. Wiedziała, że piosenkarz jest skromny, ale nie aż w takim stopniu. Przyznał się do ważnej rzeczy - za czym nie tęskni.

Piotr Szczepanik nigdy nie gonił za popularnością

Nigdy nie zabiegał o popularność, a sława sama rozgościła się w jego życiu. Chciał zostać historykiem sztuki albo co najwyżej odebrać dyplom aktorski, a został legendą rodzimej sceny muzycznej. Piotr Szczepanik odniósł popularność po festiwalu studenckim w Zagrzebiu, a jego wizerunek smutnego, romantycznego młodzieńca utrwalił się popkulturze.

Był nieśmiałym samotnikiem, artysta wolał pisać teksty lub występować w kabarecie niż porywać tłumy na scenie. Był szczęśliwy, kiedy zamieszkał w domku z dala od miasta, gdzie mógł robić, co tylko mu się podoba. Piotr Szczepanik nigdy nie gnał za pieniędzmi i sławą, a w wywiadzie udzielonym niedawno Danucie Kuleszyńskiej wyznał, że w ogóle nie tęskni za młodością. Zaskakująco wypowiedział się na temat starości.

Polski artysta to zadziwiająco skromny człowiek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie ma we mnie tęsknoty za młodością. Gdybym ją miał, to byłbym w jakimś sensie kaleką. Młodość była, minęła, trzeba iść do przodu. Każdy wiek ma swoje prawa, trzeba umieć się godnie zestarzeć, choć czasami jest to trudne. Staram się zachować wewnętrzną młodość. Do szczęścia nie potrzebuję być obsypywany cukierkami - opowiada Piotr Szczepanik.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Smutne informacje o Barbarze Kurdej-Szatan. Lekarz przekazał jej druzgocącą diagnozę

Artysta nie stroni również od dawania rad początkującym w zawodzie piosenkarza. Sam dobrze wie, z czym się zmagał i chce ostrzec przed tym innych. Czytając jego słowa można się zastanowić, gdzie są mężczyźni z tamtych lat - mądrzy, skromni, oddanie sztuce, a nie starający się za wszelką cenę zrobić karierę.

- Nie ma nic gorszego niż poświęcać się w całości karierze piosenkarza. Nie życzę młodym, stawiającym pierwsze kroki w tym zawodzie artystom, aby zbyt poważnie traktowali to, co robią, bo wówczas bardzo ciężko się znosi, kiedy dostaje się po nosie. Proporcja upadków i uniesień zawsze istnieje i trzeba odnaleźć równowagę. Jednak zawsze należy robić to, co się lubi i starać się dowiedzieć o tym jak najwięcej - wytłumaczył Przemysławowi Polańskiemu artysta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezbronna leżała na szpitalnym łóżku. Została zgwałcona, ale najgorsze stało się dopiero potem
  2. Polacy nie dostaną 500 plus i trzynastych emerytur? Niepokojące informacje, rząd zmienia budżet
  3. Nie żyje gwiazda MasterChefa. Nagła, tragiczna śmierć wstrząsnęła całą kulinarną branżą i show-biznesem
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Interia

Następny artykuł