Piotr Stelmach odchodzi
wikipedia
Oktawian Góral - 20 Maja 2020

Piotr Stelmach mówi "do widzenia". To już kolejny dziennikarz

Piotr Stelmach dołącza do powiększającego się z każdą chwilą grona dziennikarzy, którzy opuszczają Trójkę. Sytuacja w Polskim Radiu przypomina domino. Zwalniają się kolejni dziennikarze, wiele wskazuje na to, że stacja będzie w bardzo trudnej sytuacji kadrowej.

Piotr Stelmach to kolejny publicysta Polskiego Radia, który poinformował o swoim odejściu. Radiowiec opublikował w mediach społecznościowych bardzo emocjonalny wpis, w którym poinformował o swoim odejściu z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Katarzyna Dowbor za młoduTrudno oderwać wzrok. Wyciekło zdjęcie Dowbor z czasów, kiedy miała 20 lat, ale petardaCzytaj dalej

Piotr Stelmach związany był z Trójką od 1997 roku, pracował tam zatem 23 lat. W poruszającym wpisie wyjaśnia powody swojego odejścia. Dziennikarz nie kryje oburzenia wobec sytuacji w publicznej rozgłośni radiowej, która zbiera coraz szersze żniwo. O odejściach znanych i cenionych dziennikarzy informujemy na bieżąco.

Piotr Stelmach w swoim oświadczeniu pisze wprost: "To, co się stało, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią". Zachowania osób zarządzających Trójką w opinii wielu dziennikarzy i publicystów są skandaliczne. Co się dzieje i jak sprawę komentuje zarząd?

Piotr Stelmach porwany przez falę odejść

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku grupa krwiZnaki zodiaku są pikusiem w porównaniu z wiedzą, jaką daje grupa krwi. Zdradza wszystkie szczegóły charakteruCzytaj dalej

Piotr Stelmach rezygnuje z pracy w obliczu ogromnej afery, jaka przetacza się przez Program Trzeci Polskiego Radia. Całą sprawę oczywiście również relacjonujemy. Przypomnijmy pokrótce chronologię wydarzeń.

Wszystko zapoczątkowała Lista Przebojów Trójki nr 1998, którą w piątek 15 maja wygrała piosenka Kazika Staszewskiego, "Twój ból jest mniejszy niż mój". Piosenka w sposób bezpośredni atakuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii wybrał się bowiem 10 kwietnia na groby swoich bliskich, mimo, że jego partia zakazała odwiedzania cmentarzy. Gdy zorientowano się, że nieprzychylny partii rządzącej utwór wygrał notowanie, szybko zdjęto go z anteny, a stronę z głosowaniem zablokowano.

Piotr Stelmach zdaje się klockiem domina w układance wypowiedzeń składanych przez dziennikarzy radiowej Trójki. W sprawie swój głos zabrał także Prezes Rady Mediów Narodowych, organu kontrolującego władze Polskiego Radia. Był on krytyczny wobec dziennikarzy i oskarżał ich o manipulację głosowaniem.

Kwestia ręcznej manipulacji przez redaktora Marka Niedźwiedzkiego została szeroko skomentowana przez artystów, którzy nie wierzą władzom radiostacji i z tego powodu ogłaszają bojkot tej rozgłośni. Oliwy do ognia dodaje fakt wycieku korespondencji między pracownikami radia, a jego władzami.

Dzisiaj grzeje:
1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie
2. Minister Zdrowia zabrał głos. Padły deklaracje, które mogą wkrótce zmienić naszą codzienność

Piotr Stelmach żegna się z słuchaczami słowami utworu Dancing with Tears In My Eyes" grupy Ultravox, gdyż jak pisze: ""Najważniejsza piosenka mojego życia, którą usłyszałem po raz pierwszy w Trójce. A później (...) zapowiadałem ten utwór ze studia pod najlepszym radiowym adresem na świecie.". Będziemy informować Państwa o kolejnych faktach z Trójki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Testy trwają. Pierwsze wyniki dotyczące szczepionki są obiecujące
  2. Znany polski sportowiec oskarżony o porwanie własnego dziecka. Mama dziecka zgłosiła sprawę na policję, nie otwierał jej nawet drzwi
  3. Uwielbiana aktorka z "Rancza" przeszła ogromną metamorfozę. Wygląda zupełnie inaczej
  4. Gdy pacjenci z koronawirusem zobaczyli, w co ubrała się pielęgniarka, zamarli. Teraz śmieje się z niej cały internet
  5. Znany Polak zdobył się na bardzo osobiste wyznanie. Jego też w dzieciństwie skrzywdził ksiądz
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

metamorfoza prawda innaWszyscy wytykali ją palcami, jej metamorfoza zachwyciła tysiące ludzi. Prawda okazała się zupełnie innaCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News