Nie żyje ceniony i lubiany polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć

Nie żyje ceniony i lubiany polski dziennikarz. Nagła i szokująca śmierć Źródło: Tom Hanks

W ostatnim czasie przyszło nam pożegnać wiele wybitnych osobistości znanych z mediów i szeroko pojętego świata spraw społecznych. Dziś odszedł kolejny dziennikarz, który przez 25 lat zajmował się sprawami osób niepełnosprawnych. Pomagał im funkcjonować w społeczeństwie, a także razem z nimi pokonywał bariery stawiane przez brutalną rzeczywistość. Odszedł po walce z ciężką chorobą, przeżywszy 52 lata. 

Zmarły nie miał łatwego życia. Będąc nastolatkiem uprawiał lekkoatletykę oraz grał w koszykówkę. Pasję i sprawność odebrał mu jeden, głupi błąd, kiedy to w wieku 16 lat skoczył do wody na główkę. Od tamtego czasu poruszał się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim. Po tragedii jaka go spotkała, postanowił działać na rzecz osób, które zmagają się z podobnymi problemami.

Piotr Pawłowski przebywał w szpitalu

4 października dziennikarz i działacz społeczny, Piotr Pawłowski, w ciężkim stanie wylądował w szpitalu. Fundacja Integracja, której Piotr Pawłowski był prezesem, prosiła wówczas o modlitwę, dobre myśli i wsparcie duchowe dla ich szefa. Po jego śmierci, fundacja zamieściła następujący wpis: - 8 października 2018 r. odszedł Piotr Pawłowski, założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja. Miał 52 lata. Przez ćwierć wieku działał na rzecz osób z niepełnosprawnością, pozostawił po sobie ogromny dorobek, ale także... niemogących się pogodzić z Jego odejściem Żonę, Rodziców, Rodzinę, Współpracowników i szerokie grono Przyjaciół - napisali na swoim profilu na Facebooku. Jego śmierć była nagła i niespodziewana. Mężczyzna miał tylko 52 lata. Na razie nie podano szczegółowej przyczyny śmierci. Jeszcze kilka dni temu nikt nie spodziewał się, że choroba może go zabrać tak gwałtownie.

Wielokrotnie nagradzany

Działacz za swoje poświęcenie otrzymał wiele nagród. Piotr Pawłowski został uhonorowany między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Medalem Rzecznika Praw Obywatelskich, a nawet Medalem Rzecznika Praw Dziecka. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Piotr Pawłowski pierwsze centrum Integracja otworzył w 2003 roku. To właśnie wtedy ruszył punkt, do którego zgłosić mógł się każdy niepełnosprawny. Przychodzący ludzie mogli tam nie tylko szukać wsparcia, ale również podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Po kilku latach, kiedy okazało się, że takie miejsca są realnie potrzebne, zaczęły powstawać kolejne punkty. Niepełnosprawni mogli szukać pomocy również w Krakowie, Gdyni, Zielonej Górze i Katowicach. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. To on brutalnie zgwałcił 14-dniowego noworodka. Właśnie dostał ochronę
  2. TVN oszczędza na tym ogromną sumę. Wykorzystują do tego olbrzymi dom
  3. Meghan Markle tego nie zapomni. Siostra narobiła jej publicznie strasznego wstydu
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News