Piotr Metz publikuje SMS-a od szefa. Nowe fakty ws. afery w Trójce

Piotr Metz publikuje SMS-a od szefa. Nowe fakty ws. afery w Trójce Źródło: pexels.com

Piotr Metz to dyrektor muzyczny w Programie Trzecim Polskiego Radia. Dziennikarz publikuje zaskakującego SMS-a, jakiego dostał od swojego przełożonego. Wiadomość ma związek z sytuacją w Trójce. Czy stacja przetrwa ten kryzys?

Piotr Metz otrzymał w nocy z soboty na niedzielę zaskakującą wiadomość od swojego przełożonego, Tomasza Kowalczewskiego. SMS ma związek z aferą, o której szerzej pisaliśmy w naszym cyklu artykułów o fali odejść z radiowej Trójki. Przypomnijmy: w wyniku decyzji o anulowaniu głosowania na Listę Przebojów Trójki podjętą przez władze stacji w całym kraju toczy się dyskusja o wolności słowa oraz cenzurze. Z popularnej niegdyś stacji, która w PRL-u była symbolem wolności kultury, odchodzą kolejni doceniani redaktorzy, a artyści coraz szerszym kręgiem omijają stację i zapowiadają jej bojkot.

Piotr Metz dyrektor muzyczny stacji otrzymał zaskakującą wiadomość związaną z utworem Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój'. Utwór ten wygrał wspomniane już anulowane głosowanie. Piosenka ma mocno polityczny wydźwięk i uderza w Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość Utwór Kazika nawiązuje do wydarzeń z 10 kwietnia 2020 roku, gdy Kaczyński wraz ze sporym gronem osób odwiedził cmentarz na warszawskich Powązkach, gdy ten, jak i inne nekropolie, były zamknięte dla pozostałych obywateli w związku z epidemią koronawirusa.

Władze Trójki próbują jak tylko się da ratować nadszarpnięty wizerunek mediów publicznych. "Góra" posuwa się do wyjaśnień o manipulacji głosami, które oddawali słuchacze, a nawet oskarża swoich, byłych już, redaktorów o fałszowanie wyników. Atmosfera pracy staje się coraz bardziej nerwowa. Cały czas napływają informacje o kolejnych odejściach z radia.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Piotr Metz publikuje SMS-a

Piotr Metz opublikował na swoim Facebooku SMS-a, jakiego otrzymał od przełożonego. Jest to dowód na rację dziennikarzy, którzy odchodzą ze stacji. Wiadomość, jaką otrzymał Metz dobitnie pokazuje problem, z jakim boryka się nie tylko Polskie Radio, ale media publiczne w ogóle. Chodzi o upolitycznienie ośrodków nadawczych. Niezależne media od dawna zwracają uwagę na problem, przed jakim stoi polska opinia publiczna. Media publiczne, przemianowane przez PiS na narodowe stały się środkiem przekazu narracji wyłącznie tej partii.

Dzisiaj grzeje:

Dzisiaj grzeje: 1. Od dziś obowiązuje ważny zakaz. Wielu Polaków będzie niepocieszonych

2. Pamiętasz tę piękność? W latach 80. kochali się w niej wszyscy, dziś również powala swoim wyglądem

Piotr Metz podjął także szokującą dla wielu decyzję. W wyniku protestu przeciwko ograniczaniu wolności słowa w przestrzeni mediów publiczny poinformował, że odchodzi z Trójki. Czy stacja to przetrwa? To już kolejna osoba, która rezygnuje z pracy w Trójce. Część dziennikarzy od lat związanych z tą rozgłośnią, która - przypomnijmy - w latach określanych jako "czas szalejącej cenzury" był medium zapewniającym kulturową niezależność Polaków, odchodzi do tworzonego wokół Wojciecha Manna radia "Nowy Świat".

Publikujemy SMS-a, który zelektryzował Polskę:
Źródło: Onet.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Urodziła dziecko będąc w śpiączce. Po wybudzeniu nie miała pojęcia co się stało
  2. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje
  3. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  4. Prowadził program na żywo, nagle z jego twarzą zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Widzowie byli przerażeni
  5. Jerzy Owsiak nie wytrzymał, padły mocne słowa. Akcja policji zakończyła się tragicznie
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

Źródło: SpiderWeb / Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News