Morderstwo byłego premiera Polski. Oskarżony przyznał się do udziału w zbrodni

Morderstwo byłego premiera Polski. Oskarżony przyznał się do udziału w zbrodni Źródło: Screen/ YouTube/ Telewizja Republika

Piotr Jaroszewicz i jego żona, Alicja Solska, zostali zamordowani w 1992 roku. Zabójstwo byłego premiera PRL to jedna z najbardziej tajemniczych, kryminalnych spraw. Przez blisko 30 lat nie udało się jej rozwiązać - dopiero teraz nadszedł niespodziewany przełom.

Piotr Jaroszewicz pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów w latach 1970-80. Był współautorem tzw. manewru gospodarczego z 1976 roku, który doprowadził do strajków robotników w Ursusie i Radomiu. Mimo kryzysu został na stanowisku aż do 1980 roku. W 1992 roku został zamordowany w swojej willi w Aninie. Drugą ofiarą zbrodni była jego żona, Alicja Solska. Sprawy nie udało się wyjaśnić przez blisko 30 lat.

Piotr Jaroszewicz zginął 27 lat temu. Sprawa teraz zostanie rozwiązana?

Śledztwo w sprawie morderstwa byłego premiera nie przyniosło rezultatów - nie wykryto sprawców, nieznany pozostał motyw przestępstwa. Podejrzanych uniewinniono. W 2005 roku odkryto, że z akt policyjnych zniknęła część materiałów. Śledztwo wznowiono dwa lata temu i nagle doszło do niespodziewanego przełomu.

Program Polsatu "Interwencja" poinformował, że do uczestnictwa w jednej z najbardziej tajemniczych polskich zbrodni przyznał się Dariusz S. Jest to mężczyzna oskarżony w sprawie porwania 10-letniego chłopca i biznesmena w Krakowie.

Podejrzany opowiada o swoim udziale w zbrodni

Dariusz S. został zatrzymany przez krakowską policję po zeznaniach Bogusława K. w sprawie porwania 10-letniego chłopca. K. powiedział policji, że Dariusz S. współpracował z nim również przy uprowadzeniu biznesmena Zbigniewa P. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po aresztowaniu Dariusz S. poszedł na współpracę z policją. Zeznał, że od lat 90. był członkiem tzw. grupy karateków, która zajmowała się napadaniem domów. Podejrzany przyznał, że nocą z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku wtargnął ze wspólnikami do willi w Aninie, która należała do Piotra Jaroszewicza. Tym samym przyznał się do udziału w morderstwie byłego premiera PRL.

Jak informuje "Interwencja", Dariusz S. wziął udział w wizji lokalnej, podczas której opowiadał o swojej roli w morderstwie. Szczegóły wizji nie zostały ujawnione dla dobra śledztwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Dariuszowi S. już postawiono zarzuty w sprawie dwóch porwań, planowano go także oskarżyć o dwa inne napady z przeszłości. W świetle nowych doniesień prokuratura poinformowała, że do końca roku przygotuje również akt oskarżenia w sprawie morderstwa Jaroszewiczów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sprawdzą, na co wydajesz 500 plus. Tysiące rodzin ODCIĘTYCH od pieniędzy
  2. NAJLEPSZE: W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: Interia

Następny artykuł