Ogromne problemy polskiej sieci sklepów. Straszą pustymi półkami

Ogromne problemy polskiej sieci sklepów. Straszą pustymi półkami

Zasadą wolnego rynku jest to, że firmy powstają i upadają. Konsumenci w ten sposób weryfikują pomysły na biznes, ponieważ przetrwać mogą tylko ci, którzy czymś się wyróżniają. Jedna z polskich sieci sklepów ma obecnie problemy finansowe. Czy przetrwa próbę czasu?

W jednym ze sklepów sieci Piotr i Paweł zaczęły pojawiać się puste półki. Jak donosi Money.pl, może mieć to związek z problemami finansowymi, które przechodzi firma. - Masakra, puste półki (wypełnione tylko fronty) a produktów wybór coraz gorszy. Generalnie chyba nietrafiona lokalizacja, mało klientów, a więc i mała rotacja towaru. Jedynie na awaryjne zakupy na szybko - napisał jeden z klientów sieci w Internecie. O tym, że firma szuka inwestora, wiadomo już od jesieni ubiegłego roku. W lutym udało się pozyskać finansowanie z funduszu TFI Capital Partners. Niedługo po tym w internecie pojawiło się zdjęcie pustych półek w jednym z pomorskich sklepów należących do sieci. Od tego momentu sytuacja wydawała się opanowana. Firma uzyskała nawet zapewnienie od funduszu inwestycyjnego o zwiększeniu kapitału sieci, a także finansowania bankowego. Czy to wystarczy? - Aktualnie ciężko go traktować jak normalny sklep - to raczej podróż sentymentalna do czasów PRL. Towaru jest garstka. bierzesz to, co jest, a nie po co przyszedłeś. na polkach jedynie fronty są wypełnione i to w taki sposób że ten sam produkt można spotkać w 10 miejscach - ocenił ktoś inny. Z ocen w sieci wynika, że klienci nie są zadowoleni z sytuacji, która panuje w jednej z placówek.

Czy Piotr i Paweł zostanie przejęty?

Z informacji podanych przez Money.pl wynika, że w lipcu doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Jeronimo Martins Polska  (właścicielem Biedronki) a franczyzobiorcami sieci Piotr i Paweł. Miało to wyglądać jak rozmowa z nowym właścicielem. Władze spółki w liście do swoich kontrahentów i mediów napisały, że pracują nad poprawą rentowności i obecnie prowadzą rozmowy z inwestorami, które są coraz bliżej końca. Czy to wystarczy aby zatrzymać klientów? PRZECZYTAJ:
  1. Fronczewski nagle wylądował w szpitalu. Prawdy nigdy nie poznamy
  2. Jedna z największych gwiazd TVN dostała szału! Próbują zniszczyć jej życie
  3. Polacy w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, ujawniono wstrząsające fakty
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News