Piotr Głowacki: aktor, żona, wzrost, dzieci, ślub

Piotr Głowacki: aktor, żona, wzrost, dzieci, ślub Źródło: youtube.com/ przeAmbitniPL

Piotr Głowacki: aktor, żona, wzrost, dzieci, ślub to aspekty, które najbardziej interesują fanów zbudowanych przez niego postaci. Co kryje przed światem ten gwiazdor? Na ekranie lub w teatrze możecie go spotkać całkiem często, jednak prawie nigdy nie pojawia się na branżowych imprezach i czerwonych dywanach. Co robi w wolnym czasie? Ma fascynującą pasję.

Piotr Głowacki: aktor, żona, wzrost, dzieci, ślub to aspekty, które najbardziej interesują jego fanów. Przez lata pełnił funkcję wiceprezesa Związku Artystów Scen Polskich. Stowarzyszenie to jednoczy aktorów od ponad stu lat, więc sprawowanie takiego stanowiska to prawdziwy zaszczyt.

 - Każdy z nas jest głównym bohaterem w swoim własnym życiu, więc każda moja postać, nawet epizodyczna, też jest główną postacią dla siebie. A że scenarzysta nie przewidział dla niej więcej miejsca... Trudno - wyznaje.

Piotr Głowacki wzrost i wiek

Aktor nie należy do najwyższych osób, mierzy zaledwie 170 cm, jednak swoim talentem i charyzmą zdecydowanie nadrabia niski wzrost.

Piotr Głowacki urodził się 29 marca 1980 roku, więc ma 39 lat. Choć przyszedł na świat w Toruniu, to pierwsze lata dzieciństwa spędził w małej wiosce o przewrotnej nazwie Redecz Wielki.

 - W dzieciństwie, co pamiętam bardziej z opowieści świadków, podczas uroczystości rodzinnych zawsze był moment na mój występ, wierszyki, deklamacje. Z kuzynami i koleżankami wystawialiśmy spektakle. Wtedy była to zabawa. Później myślałem o tym zawodzie, że jest to rodzaj bycia hiperczłowiekiem, nie w znaczeniu superbohatera, tylko kogoś, kto doświadcza skrajnych wariantów człowieczeństwa - wspominał artysta.

Jeszcze jako licealista grywał w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy,  z takimi osobistościami, jak: Joanna Koroniewska czy Magdalena Czerwińska. Jednak to nie aktorstwo wybrał, idąc na studia, a prawo. Dopiero po jego ukończeniu rozpoczął naukę w Studium Aktorskim przy Teatrze im. Jaracza, potem szkolił się na Akademii Teatralnej w Warszawie, a następnie - Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Dzięki temu miał szeroki wachlarz umiejętności aktorskich, które później przydały mu się w pracy zawodowej.

Piotr Głowacki aktor

Na wielkim ekranie pojawił się w 2004 roku w filmie "Długi weekend", gdzie wcielił się w Teosia Kozłowskiego. Jego kolejna rola filmowa zachwyciła nie tylko widzów, ale również krytyków filmowych - Dj Peras w Odzie do radości. Został zauważony przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego i wyróżniony nagrodą za najlepszą rolę męską.

 - Marzeniem aktora jest, żeby film wchodził do kin zaraz po zakończeniu zdjęć. Jesteśmy wtedy na bieżąco, nie mamy poczucia odległości, nie zdążyło wydarzyć się nic, co zaburzyłoby nam wizję roli. Ale czas od zejścia z planu do premiery jest znacznie dłuższy, czasami z różnych przyczyn mijają dwa, trzy lata. Wtedy mam poczucie, że widzowie spotykają się z kimś z przeszłości, że jestem już w innym punkcie, w innym miejscu - tłumaczy Głowacki.

Jego filmografia, zarówno ta kinowa, jak i serialowa, jest bardzo pokaźna. Przeglądając ją, trafiamy na najgorętsze tytuły i hity, które jako widzowie pamiętamy przez lata. W jakich produkcjach możemy go spotkać? Między innymi: "Karbala", "Disco polo", "Planeta singli", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", a w przyszłym roku pojawi się "Broak Peak", gdzie aktor wcieli się w Aleksandra Lwowa - polskiego alpinistę, który może poszczycić się jak dotąd najszybszym w historii, samotnym wejściem na Pumori (7161 m n.p.m.). 

Aktor wziął również udział w wielu serialach, najbardziej znany jest jako Wojciech Jancia z "Pierwszej miłości" czy prokurator Aronowicza z głośnego serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza, "Chyłka. Zaginięcie".

Piotr Głowacki żona

Prywatnie od lat jest z Agnieszką Marek, która równie mocno jak on związana jest ze sceną teatralną i planem filmowych, ale również ze studiem do nagrywania dubbingów. Ponadto jest zawodniczką Polskiego Związku Jeździeckiego w barwach klubu sportowego Golden Dream. Poszczycić się może złotym medalem Mistrzostw Polski w ujeżdżaniu w 2006 roku. 

 - Moja żona jest cudowna, jest aktorką, rozumie tę konieczność metamorfoz, zresztą wzajemnie cenimy swoje umiejętności. Ja uwielbiam, jak ona gra, ona lubi, jak ja gram, dopingujemy się i jesteśmy siebie ciągle ciekawi. Im bliżej filmu, tym więcej jest we mnie postaci na co dzień - mówi czule o swojej życiowej partnerce.

Piotr Głowacki ślub

Para poznała się jeszcze na studiach aktorskich. Agnieszka Marek studiowała na drugim roku, gdy aktor dopiera zaczynał naukę. Choć od razu złapali ze sobą świetny kontakt, to zdecydowanie nie była to miłość od pierwszego wejrzenia.

 - Kiedy powiedziałem rodzicom, że się pobieramy, mama przyniosła swój zaręczynowy pierścionek. Od dziecka wiedziałem, że dam go ukochanej kobiecie. Dla mnie jest symbolem tradycji i zmiany, a one są ważne - przyznał Głowacki.

Wesele młodej pary odbyło się w dość nietypowym miejscu, bo w Teatrze Rozmaitości. To właśnie tam nowożeńcy chcieli świętować jeden z piękniejszych dni w swoim życiu. Zamiast grać w Weselu Wyspiańskiego, para urządziła sobie własne.

Piotr Głowacki dzieci

Jakiś czas po ślubie w życiu małżeństwa pojawiło się potomstwo: dwójka w jednym czasie. W 2017 roku na świat przyszły bliźniaki, Ida i Aaron.

Piotr Głowacki wraz z małżonką wybrali dla dzieci nietypowe imiona, gdyż może im to pomóc w przyszłości, jeśli wybiorą artystyczną ścieżkę życia. Zdaniem aktora rola ojca jest tą najbardziej wymagającą w jego życiu.

 - W tej chwili mam w domu dwoje cudownych dzieci. Teraz są one na tym etapie rozwoju, że wszystko jest fascynujące i to się udziela. Dzięki nim nagle oczy mi się szerzej otworzyły - mówi dumny tata.

  1. Klaudia Halejcio: Taniec z gwiazdami był dla niej szansą. Jak z niej skorzystała?
  2. Paweł Krucz: Instagram, ojciec, rodzina. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?
  3. Robert Gonera: Wiek, wzrost, seriale, filmy, gdzie mieszka?
  4. Prowadzący "Koło fortuny" ma piękną partnerkę. Kim jest żona gwiazdora?
  5. Kaśka z Pierwszej Miłości - wszystko o najbardziej wyjątkowej postaci serialu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News