Wicepremier w żałobie. Nie żyje jego bliski współpracownik
Karol Zaborowski - 21 Grudnia 2018

Wicepremier w żałobie. Nie żyje jego bliski współpracownik

Piotr Gliński pogrążył się w głębokiej żałobie. Nie żyje bowiem jego bliski współpracownik. Ministerstwo wydało specjalne oświadczenie, w którym pożegnano doskonale znanego politykom obozu władzy człowieka.

Piotr Gliński swoją funkcję objął w 2015 roku, po tym jak PiS wygrał wybory. Polityk został mianowany ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Jednym z jego najbliższych współpracowników był Jacek Miler, który przez 25 lat zajmował się odzyskiwaniem utraconych dzieł sztuki. Teraz całą Polskę obiegła informacja o jego śmierci. Na oficjalnym portalu ministerstwa ukazała się specjalna wiadomość o tej tragedii. Sam Gliński stwierdził, że jest to wielka strata dla krajowej kultury.

Piotr Gliński w żałobie

Miler bardzo sumiennie i poważnie podchodził do powierzonych mu zadań. Między innymi tworzył instytucje, które miały za zadanie ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. - Z wielkim żalem i smutkiem informujemy o śmierci dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych MKiDN Jacka Milera - czytamy. Rodzina oraz osoby, które dobrze znały Jacka Milera, pogrążyły się w głębokiej żałobie. Wśród nich jest oczywiście Piotr Gliński, dla którego jest to niewyobrażalna strata. W swoim oświadczeniu złożył więc rodzinie zmarłego szczere kondolencje oraz połączył się z nimi w cierpieniu i modlitwie. - Odszedł od nas człowiek, który przez 25 lat zajmował się odzyskiwaniem utraconych dzieł sztuki, który z ogromnym zaangażowaniem tworzył instytucjonalne podstawy ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Polska kultura poniosła wielką stratę. Składam wyrazy głębokiego współczucia Jego Bliskim. Łączę się w modlitwie w Jego intencji - powiedział Piotr Gliński.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej

Kim był Jacek Miller

Mężczyzna z wykształcenia był historykiem sztuki i absolwentem Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Swoją pracę w resorcie kultury rozpoczął jeszcze w 1993 roku, w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Polskiego Dziedzictwa Kulturalnego za Granicą. Funkcję dyrektorską przejął w 2006 roku i początkowo kierował Departamentem ds. Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą, Departamentem Dziedzictwa Kulturowego, a następnie Departamentem Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych. Jeszcze w tym roku został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Krystyna Pawłowicz będzie wściekła! Dostała szpilę tuż przed Bożym Narodzeniem
  2. Tragedia w rodzinie Borusewicza. Sejm pogrążony w żałobie
  3. Morawiecki nigdy tego nie zapomni! Tysiące Polaków zatkało
  4. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News