Gliński o poprawie sytuacji w służbie zdrowia. Padły odważne słowa

Gliński o poprawie sytuacji w służbie zdrowia. Padły odważne słowa Źródło: youtube/polskie_radio/

Piotr Gliński miał ostatnio okazję do tego, by powiedzieć kilka słów więcej na temat polskiej służby zdrowia. Jak wiemy, dla wielu Polaków wciąż jest to temat drażliwy, a jej działanie nieustannie budzi wiele kontrowersji. Polityk zapowiedział jednak, że nastąpią wielkie zmiany, które ułatwią życie obywateli naszego kraju.

Piotr Gliński zupełnie niedawno opowiedział o tym, ile jego zdaniem udało się zmienić w służbie zdrowia , wymieniając poszczególne osiągnięcia. Ponadto zdradził, że Rząd ma wiele planów w tej kwestii i zamierza wprowadzać jeszcze więcej udogodnień, by Polakom, szczególnie tym na emeryturze, żyło się lepiej.

Piotr Gliński o służbie zdrowia 

Polityk podczas swojej wypowiedzi pokazał, jak wiele w tej kwestii osiągnęła Polska i jak duże postępy udało się zrobić. Gliński wyznał między innymi, że w przypadku pielęgniarek, sprawa uległa zdecydowanej poprawie. Kobiet zatrudnionych w tym zawodzie jest o wiele więcej, ale i uposażenie, które jest tak istotne, stało się o wiele bogatsze. Zdradził również, że w jego opinii, z pięciu spraw, które przedstawił premier Mateusz Morawiecki, najważniejsze jest "kontynuacja programów społecznych" oraz wprowadzanie coraz to nowszych zmian.

W kwestii zmian Piotr Gliński powiedział nieco więcej, a jego słowa zostały wręcz ubrane w obietnice. Minister wyznał, że Rząd ma wiele planów wobec służby zdrowia i ma zamiar je skrupulatnie realizować. Zdradził, że jednym z priorytetów jest życie seniorów, którzy wciąż zmagają się ze zbyt niskimi emeryturami, za które ciężko jest zadbać o własne zdrowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zwiększamy bardzo finansowanie i mamy ten plan osiągnięcia i przekroczenia 6 proc. (...) Bardzo nad tym pracujemy, minister Szumowski i cały rząd, wiemy, że to nasz obowiązek i nie zostawimy polskich pacjentów, nas wszystkich - bo wszyscy korzystamy z systemu zdrowia - bez tych rozwiązań. Jeżeli Bóg da i społeczeństwo pozwoli, to na pewno w następnej kadencji duża jakościowa zmiana nastąpi. (...) Poziom życia poprawia się i będzie się poprawiał. (...) Styl życia będzie się zmieniał i nie będzie przysłowiowy emeryt przymierał z głodującej emerytury, ale będzie aktywnym obywatelem - powiedział Gliński. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Stan zdrowia Tomasza Golloba jest bardzo ciężki. „Ciało odmawia mi posłuszeństwa, ból czuję non-stop”
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Nie żyje jeden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 20 lipca
  5. 15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę
  6. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze

Źródło: polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News