Piotr Baron opowiada o sytuacji w PR
Pixabay
Oktawian Góral - 21 Maja 2020

Piotr Baron: "Olbrzymi gniew. Spotkamy się na stypie"

Piotr Baron, współprowadzący Listę Przebojów Radiowej Trójki opowiada o atmosferze w radio. Jego słowa są bardzo wzruszające. Czy falę zwolnień uda się zatrzymać? Co z jutrzejszą listą przebojów? Publicysta szczerze opowiada o niepokojących zachowaniach w Programie Trzecim Polskiego Radia. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń.

Piotr Baron, współprowadzący wraz z Markiem Niedźwiedzkim Listę Przebojów Trójki, komentuje sytuację w jakiej znajduje się obecnie jego radiostacja. Słowa są bardzo wzruszające. Publicysta w szerokim wywiadzie z portalem Onet mówi o tym, jaką decyzję podjął i jakie będą konsekwencje. Nikt nie ma już złudzeń co do losu nadawcy.

COVID-19 pielęgniarz zachorowałPielęgniarz pokazał swoje zdjęcie przed i po zachorowaniu na COVID-19. Zmiana jest drastyczna, pokazuje prawdę o skali chorobyCzytaj dalej

Piotr Baron udzielił wywiadu Pawłowi Piotrowiczowi z portalu Onet. W swojej wypowiedzi Baron zdradza kulisy ostatnich miesięcy w Polskim Radiu. Ceniony dziennikarz stwierdził, że "psucie radia" to nie jest sprawa ostatnich kilku dni, lecz problem narastał od pewnego czasu. Jednocześnie jednak Piotr Baron podkreślił, że dewastacja jaka ma miejsce od ostatniego piątku, nigdy wcześniej nie przybrała aż takiej skali.

Piotr Baron o sytuacji w Trójce

Piotr Baron jest kolejną osobą, która zabiera głos w sprawie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Sprawą radiostacji od tygodnia żyje cała Polska. Przypomnijmy, że głośna afera zaczęła się od głosowania na Listę Przebojów nr 1998, w piątek, 15.05. Listę wygrał utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którego słowach artysta krytykuje Jarosława Kaczyńskiego. Staszewski w słowach piosenki zwraca uwagę na nieprzestrzeganie zakazów, wprowadzonych ustawą rządu Prawa i Sprawiedliwości, przez jej prezesa.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

nowotwór złośliwy jedno marzenie20-latka miała tylko jedno marzenie. Spełniło się dopiero po jej tragicznej śmierci, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Piosenka wywołała popłoch we władzach Polskiego Radia. Utwór szybko zdjęto z anteny, a stronę internetową, na której przeprowadzono głosowanie zablokowano. Władze radia zaczęły szukać winnych wśród swoich pracowników, publicznie oskarżając ich o manipulację wynikami plebiscytu. W akcie koleżeńskiej solidarności kolejni dziennikarze informowali o swoich odejściach z Polskiego Radia. Pod znakiem zapytania stoi zatem notowanie nr 1999, które planowo ma mieć miejsce jutro. Jak w wywiadzie mówi Piotr Baron: - W Trójce rzeczywiście prawie nikt już nie został. Chyba że wszystkie audycje będzie teraz prowadził pan dyrektor i jego zastępcy… To też jest jakaś opcja.

Pikanterii dodaje fakt, że murem za dziennikarzami stają artyści. Zapowiadają oni bojkot publicznego nadawcy, przesyłając oświadczenia z prośbą o nieodtwarzanie własnych utworów na antenie Trójki. Program Trzeci Polskiego Radia przez lata szalejącej cenzury w czasach PRLu uważany był za ostoję wolności kulturowej Polaków.

Piotr Baron: Spotkamy się na stypie

Piotr Baron nie szczędzi gorzkich słów pod adresem swojego pracodawcy. W udzielonym wywiadzie jest rozgoryczony i smutny. W piątek, 29.05, planowo miała mieć miejsce 2000 Lista Przebojów Trójki. Jubileuszowa. Wiele wskazuje, że się nie odbędzie. - Okazało się, że spotkamy się razem na stypie, a nie na zabawie - dodaje publicysta. Piotr Baron poinformował, że z powodów zdrowotnych - jest diabetykiem, ostatnia sytuacja spowodowała poro komplikacji w jego stanie zdrowia - przez najbliższe dwa tygodnie nie poprowadzi audycji, będzie przebywał na zwolnieniu.

Piotr Baron: - Zgodnie z moim najgłębszym przekonaniem, że robię słusznie i przyzwoicie, powiedziałem, że nie. (...) Nie poprowadzę już żadnej listy przebojów do momentu, w którym Marek zostanie publicznie przeproszony - tak na pytanie dyrektora Radiowej Trójki, o to czy Baron poprowadzi LP3 odpowiedział dziennikarz.

Piotr Baron odchodzi?

Czy odejdzie? Nie pozostawia złudzeń. Dziennikarz postanawia wykorzystać nadchodzące dwa tygodnie na intensywne przemyślenia. Jeżeli sytuacja nie poprawi się, decyzja będzie tylko jedna. Tak całą sprawę zamyka Baron.

Dzisiaj grzeje:
1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
2. Ogromne zmiany w życiu rodziny Lewandowskich. Kolejne dziecko jest w drodze

Publicysta dał jasno do zrozumienia, że obecna sytuacja powoduje, że czuje się niekomfortowo. - Trójka jest ciągle dla nas ważną częścią życia, naszym domem, jak powiedział nasz mentor Piotr Kaczkowski. No i ktoś wlazł do tego domu i go dewastuje - tak o sprawie mówi Piotr Baron w wywiadzie dla Onetu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO podało tragiczny bilans. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku epidemii
  2. Anna Lewandowska nie mogła się powstrzymać. Pokazała zdjęcie śpiącej Laury. Prawdziwy aniołek (FOTO)
  3. Nawet kilka tysięcy złotych kary dla każdego, kto nie posiada w domu jednej rzeczy. Mało kto o niej pamięta
  4. Będzie likwidacja niedzieli bez handlu? Minister zabrała głos, rozwiała wszelkie wątpliwości
  5. Ważna wskazówka dla wszystkich, którzy korzystają z paczkomatów. Pozwoli uchronić się przed oszustami
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

Rodzina wielodzietna wyśmiewani synowieWyzywali jej synów i wytykali palcami ze względu na długie włosy. Kiedy poznali prawdę, nie mogli powstrzymać łezCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News