Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika

Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika Źródło: pikio.pl

Piorun uderzył w Polsce w wyjątkowo niefortunne miejsce. Było tam dużo osób, a media podają informacje o rannych. Po uderzeniu wybuchła panika, ludzie nie wiedzieli jak się zachować.

Piorun uderzył w miejsce w Polsce, gdzie zgromadzona była duża liczba ludzi. Nikt nie spodziewał się nagłego uderzenia, dlatego też chwile po incydencie doszło do wybuchu paniki. Z podanych do tej pory informacji wynika, że są ranni.

Piorun uderzył w wyjątkowo niebezpiecznym miejscu

Jak podaje "RMF24", piorun uderzył w słynny park rozrywki "Energylandia" znajdujący się w miejscowości Zator (województwo Małopolskie). Miejsce było pewne zwiedzających i bawiących się ludzi. Z informacji reporterów wiadomo, że poszkodowane są osoby, które przebywały w trakcie uderzeń piorunów w strefie basenowej. Są nimi dwie dorosłe osoby (kobieta oraz mężczyzna) i jeden nastoletni chłopiec. Żaden z poszkodowanych nie stracił przytomności, a ich stan jest stabilny.

Kiedy pioruny zaczęły uderzać w budynki, oraz instalacje parku, wśród zwiedzających wybuchła panika. Ludzie nie wiedzieli jak się zachować, sytuację musiały uważnie kontrolować służby. Obecnie na miejscu znajduje się Straż Pożarna, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Starają się zabezpieczyć miejsce i zapewnić bezpieczeństwo osobom, które w trakcie incydentu przebywały na terenie parku.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

Jak podał jeden ze świadków zdarzenia, nic nie zapowiadało wyładowania atmosferycznego - te uderzyło w kompletnie niespodziewanym momencie.

- Piorun uderzył nagle z jasnego nieba. Nie było żadnych chmur - poinformował jeden z odwiedzających park.

Internauci zwracają uwagę na niski poziom świadomości wśród Polaków na temat zapobiegania zagrożeniom podczas wyładowań atmosferycznych.

- Wybuchła panika, bo nie jesteśmy uczeni jak się zachowywać podczas zagrożenia - napisał jeden z internautów.

Jak podają służby, sytuacja jest już w pełni opanowana, a odwiedzający park bezpieczni. Osoby, które zostały poszkodowane, nie odniosły obrażeń z powodu pioruna. Trójka poczuła się słabo, kiedy wybuchła panika w parku, dlatego udzielono im pomocy medycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spektakularna metamorfoza Kingi Dudy! Nie uwierzycie, co postanowiła zrobić ze swoim wyglądem
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Bardzo smutny dzień. Ostatnie pożegnanie b. polskiego ministra i członka obrad Okrągłego Stołu
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News