Wygląda na to, że prezydent Andrzej Duda nie rzuca słów na wiatr. Jego rzecznik oznajmił dziś, że kwestia referendum w sprawie przyjmowania przez Polskę uchodźców „jest już przesądzona”.

Krzysztof Łapiński nawiązał w wywiadzie dla Radia ZET do komentarza Donalda Tuska w sprawie wypowiedzi premier Beata Szydło z Oświęcimia. Jego zdaniem tak krytyczny głos przewodniczącego Rady Europejskiej jest kompletnie nie na miejscu.

Namawiam Donalda Tuska, żeby nie angażował się po jednej stronie w spór polityczny w Polsce. Powinien być neutralny i bezstronny. Ale też powinien pamiętać, że jest z Polski. Słyszę cały czas od PO: popierajcie Tuska, bo on Polsce załatwi to, tamto i owamto – mówił Krzysztof Łapiński.

Przy tej okazji nawiązał on do zapowiedzi Prezydenta RP dotyczących referendum w sprawie uchodźców. Zapowiedział, że zgodnie z planem odbędzie się ono przed wyborami parlamentarnymi już w 2019 roku.

Wniosek do Senatu o referendum ws. uchodźców jest przesądzony. Jego złożenie to kwestia ładnych paru miesięcy. Prezydent chce, by odbyło się w 2019 roku, bo za 2 lata niewiele w tej sprawie się zmieni – zapewnia rzecznik Prezydenta RP.

źródło: Radio Zet

...

Zobacz również