Jak dowiedziały się media, w sprawie festiwalu w Opolu nastąpił prawdziwy przełom. Do tej pory wydawało się, że to już koniec ponad 50-letniej tradycji – pojawiła się jednak ogromna szansa na uratowanie wszystkiego.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal NaTemat, prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski zgodził się na powrót do rokowań z prezesem Telewizji Polskiej, Jackiem Kurskim.

Z tego co do tej pory wiadomo, wstępne ustalenia zakładają powrót festiwalu do Opola, jednak pod jednym warunkiem – nie będzie na nim występu nieukrywającego ogromnej sympatii do aktualnego obozu władzy Jana Pietrzaka.

Ponadto zmieniono datę odbycia się festiwalu w Opolu – ma to być okres po wakacjach, a dokładnie 9-10 września. Dzięki temu, organizatorzy będą mieli czas na profesjonalne przygotowanie koncertów i przekonanie artystów.

Wiadomo też, że podczas wrześniowego festiwalu w Opolu odbędzie się jubileusz Maryli Rodowicz. Polska legenda muzyki miała się już wstępnie zgodzić.

Jak dodają media, nagły zwrot akcji ws. festiwalu to efekt nacisków na prezydenta Opola ze strony lokalnych restauratorów, którzy nie byli zadowoleni z jego decyzji o odwołaniu imprezy. Z kolei ze strony publicznej, Kurski nie miał już wyboru – jego pozycja w obozie władzy została poważnie osłabiona i to jedyny sposób na jej uratowanie.

...

Zobacz również