Pilne zarządzenie ministerstwa! "Wszyscy rodacy mają natychmiast opuścić kraj"

Pilne zarządzenie ministerstwa! "Wszyscy rodacy mają natychmiast opuścić kraj"

Do naprawdę szokujących zdarzeń doszło dziś w jednym z najbardziej konfliktowych regionów świata. Chociaż zapowiedzi nadchodzącej wojny wydawały się do tej pory nieco przesadzone, teraz wiemy, że ona naprawdę się rozpoczęła. Po groźbach i zapowiedziach doszło właśnie bowiem do masowej ewakuacji.

Jak donoszą światowe media, Arabia Saudyjska nakazała swoim obywatelom natychmiastowe opuszczenie terytorium Libanu. Ma to bezpośredni związek ze stwierdzeniami polityków pierwszego z państw, któremu rzekomo wypowiedziano wojnę. Chociaż reszta świata sądziła, że prawdopodobnie uda się rozwiązać ten konflikt bez użycia środków przemocy i agresji, tak się jednak nie stanie. - Będziemy traktować rząd Libanu jak rząd, który wypowiedział nam wojnę z powodu działań milicji Hezbollahu - powiedział saudyjski minister ds. Zatoki Perskiej, Thamer al-Sabhan, udzielając wywiadu Al-Arabiya TV.

Szokujący rozwój konfliku

Dodał on także, że jego kraj podejmie wszelkie możliwe kroki, aby przeciwdziałać "Partii Szatana". Hezbollah miał według niego szkolić młodych obywateli jego państwa na terrorystów oraz przemycać ogromne ilości narkotyków. - Liban został porwany przez milicję Hezbollahu i stojący za nimi Iran - dodał także al-Sabhan, czym dodatkowo zaostrzył narastający konflikt. Nie wiadomo, jakie kroki zdecyduje się podjąć Arabia Saudyjska. Nakaz wydany do swych obywateli wskazuje jednak na fakt, iż nie będą one prawdopodobnie oparte na polityce kompromisu i dialogu.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News