Jak donoszą media, stołeczna policja udaremniła zamach bombowy na jedną z jednostek policji w Warszawie. Zatrzymano trzy osoby, które posiadały przy sobie ładunki wybuchowe. 

Jak poinformowała policja, w związku z planowanym zamachem na jedną z stołecznych komend, zatrzymano trzy osoby w wieku od 17 do 35 lat związane ze środowiskami anarchistycznymi. Na razie nie wiadomo jakie motywy nimi kierowały, zatrzymani odmawiają wyjaśnień. W areszcie spędzą najbliższe trzy miesiące.

Jak również dodał rzecznik policji, funkcjonariusze od kilku dni otrzymywali sygnały o przygotowywanym zamachu bombowym. Policja rozpoczęła śledztwo i dotarła do trójki osób, które zaczęto obserwować.

Zatrzymanie niedoszłych zamachowców miało miejsce na ul. 17 Stycznia na warszawskich Włochach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Osoby zostały zatrzymane na gorącym uczynku, gdy podkładały ładunki wybuchowe pod dwoma radiowozami.

 –  Były to ładunki skonstruowane z dwóch butli z płynem zapalającym oraz z materiału, który miał wzniecić eksplozję. Ładunki zawierały także lont umożliwiający oddalenie się zamachowców – poinformował na konferencji rzecznik stołecznej policji.

Zatrzymanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE – Mamy film z zatrzymania mężczyzny, który podłożył bombę we Wrocławiu (video)

To kolejny przypadek próby zorganizowania zamachu bombowego w Polsce w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu doszło do eksplozji domowej roboty bomby na jednym z wrocławskich przystanków. Zamachowca z Wrocławia został już aresztowany i postawiono mu zarzuty za terroryzm.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: onet / tvn

...

Zobacz również