Jak donoszą brytyjskie media, udaremniono zamach terrorystyczny, który próbowano przeprowadzić na terenie londyńskiego metra. Ewakuowano całą stację w North Greenwich i przeprowadzono kontrolowaną eksplozję podłożonego ładunku wybuchowego.

Według informacji jakie podawane są w brytyjskich mediach najpierw policja została poinformowana o „dziwnym pakunku” znajdującym się na linii Jubilee na stacji w North Greenwich. Stacja szybko została ewakuowana.

Na miejsce szybko przybyli saperzy, którzy po sprawdzeniu podejrzanego pakunku zdecydowali się na kontrolowaną eksplozję z uwagi na to, że znajdował się w nim ładunek wybuchowy. Jak przekonują w rozmowie z mediami, ładunek był na tyle mały, że można go było wysadzić w kontrolowany sposób na terenie metra. Gdyby jednak ładunek wybuchł w otoczeniu ludzi, z pewnością poważnie raniłby najbliżej stojących.

Aktualnie specjalny oddział śledczych zajmujących się zwalczaniem terroryzmu, prowadzi śledztwo, które ma doprowadzić służby ścigania do terrorystów, którzy podłożyli ładunek.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: bbc

...

Zobacz również