Wrogowie zagranicznego kapitału w polskich mediach są w furii. Największy, prywatny, polski nadawca ma nowego właściciela. 4 razy większego niż jego poprzednik. Ta informacja z pewnością zatrzęsie światem polskich mediów.

Od 2015 roku TVN należy do Scripps Networks. Jest to ogromny, amerykański dystrybutor kanałów telewizyjnych, nadający w 180 krajach na świecie. Teraz TVN został przejęty przez jeszcze większego gracza.

Scripps Networks jest wykupowane przez Discovery Communications. Spółka to prawdziwy potentat. Jej wartość giełdowa wynosi około 15 mld dol. Poprzedniego właściciela TVN-u wykupuje w cenie 14,6 mld dol., czyli, jak oblicza Reuters, 90 dol. za akcję.

Nowy właściciel TVN-u jest znany w Polsce. Jego kanały – Discovery, TLC, Animal Planet, Metro TV oraz Eurosport – cieszą się sporą popularnością. Teraz Discovery Communications może pochwalić się posiadaniem największego, polskiego gracza.

Wall Street Journal donosi, że to niepierwsza próba połączenia firm. Negocjacje z 2014 roku skończyły się jednak fiaskiem. Teraz postanowiono, że Discovery Communications wykupi Scripps Networks do końca 2018 roku.

źródło: money.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również