PILNE: To koniec Kijowskiego w KOD. Zarząd żąda jego natychmiastowej dymisji, ten wściekły wychodzi

PILNE: To koniec Kijowskiego w KOD. Zarząd żąda jego natychmiastowej dymisji, ten wściekły wychodzi

Jak poinformowało biuro prasowe Komitetu Obrony Demokracji, zarząd organizacji w specjalnej uchwale wezwał Mateusza Kijowskiego do natychmiastowego ustąpienia z funkcji lidera. To pokłosie afery fakturowej, która wybuchła na początku roku.

Afera fakturowa kompletnie pogrzebała przyszłość polityczną lidera Komitetu Obrony Demokracji - Mateusza Kijowskiego. Z dokumentów, które wyciekły w pierwszych dniach stycznia do mediów, wynika że lider KOD wyprowadził z organizacji co najmniej 120 tysięcy złotych. Oprócz tego z pieniędzy pochodzących ze zbiórek finansował sobie prywatne wycieczki do Francji i zakupy drogich perfum oraz ubrań.

Kijowski próbował się tłumaczyć i przekonywać, że oddał część pieniędzy (chodzi o 30 tys. ze 120 tys.) jednak kierownictwo organizacji zaprzeczyło ujawniając, że na ich konto nie wróciły żadne pieniądze.

Późnym popołudniem we wtorek, zarząd Komitetu Obrony Demokracji podjął specjalną uchwałę, w której wyraża brak zaufania do Kijowskiego i domaga się od niego natychmiastowego ustąpienia z funkcji przewodniczącego KOD.

Mateusz Kijowski nie komentuje na razie decyzji władz Komitetu. Z posiedzenia zarządu wyszedł wściekły odmawiając jakichkolwiek komentarzy mediom.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News