Do serii zamachów doszło w stolicy Belgii. Atakiem muzułmańskich terrorystów stały się lotnisko oraz stacja metra w pobliżu unijnych instytucji.

Najpierw do dwóch potężnych eksplozji doszło na lotnisku Zaventem oddalonego 12 kilometrów od Brukseli. Jak informuje rzecznik lotniska do eksplozji doszło w hali odlotów krótko po godz. 8. rano. Po początkowej panice pasażerów, lotnisko z którego ciągle wydobywa się gęsty dym, zostało ewakuowane.

Jak również podają belgijskie media, według świadków zamachu przed wybuchami było słychać głośne strzały i okrzyki w języku arabskim. Media potwierdzają z kolei, że za atakiem na lotnisku stoi zamachowiec samobójca.

Do trzeciej eksplozji doszło na stacji metra w dzielnicy Maalbeek znajdującej się blisko unijnych instytucji.

W sumie, jak podają aktualnie belgijskie media, liczba ofiar dochodzi już do ponad 30 osób i dwa razy tyle rannych. Polskie MSZ poinformowało, że na razie nie ma informacji o polskich ofiarach.

Ponadto w całym kraju został ogłoszony najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Poniżej nagranie z momentu wybuchu na lotnisku (jeżeli film się nie ładuje, wystarczy odświeżyć stronę) oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=dzI111n0-D8

fot. twitter
fot. twitter
fot. facebook
fot. facebook

000549RLXWR49084-C116-F4

fot. instagram
fot. instagram

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

Zobacz również