PILNE! Rząd unieważnił dokument dotyczący polityki imigracyjnej!

PILNE! Rząd unieważnił dokument dotyczący polityki imigracyjnej!

Jak poinformował minister spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak, rząd Prawa i Sprawiedliwości na jego wniosek unieważnił przyjęty w 2012 roku dokument wyznaczający kierunek polityki migracyjnej Polski. Według szefa MSWiA nie pasuje on do aktualnej sytuacji międzynarodowej.

Dokument, o którym mowa zawiera m.in. takie zalecenia jak uproszczenie zasad pobytu i pracy w naszym kraju dla imigrantów, przeciwdziałanie nielegalnej imigracji oraz jednocześnie umożliwienie zalegalizowania pobytu cudzoziemcom przebywającym w naszym kraju nielegalnie.

Jak przekonuje minister Błaszczak, dokument ten nie pasuje do aktualnej sytuacji międzynarodowej i kryzysu imigracyjnego panującego od ok. 2014 roku. Według resortu spraw wewnętrznych, przyjęty w 2012 dokument nie dawał żadnych możliwości na skuteczną  "reakcję na kryzys migracyjny" z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Jednocześnie poinformowano, że resort przystąpił już do prac nad nowym dokumentem, który w skuteczniejszy sposób odpowie na aktualny kryzys imigracyjny.

 - Należy przystąpić na poważnie do prac nad nową strategią, nową wizją polityki migracyjnej, która podejmowałaby te wszystkie wyzwania, z którymi mamy do czynienia – powiedział wiceminister MSWiA Jakub Skiba, dodając że chodzi głównie o skuteczne rozróżnienie rzeczywistych uchodźców od migrantów ekonomicznych, wyraźny sprzeciw wobec przymusowego przyjmowania imigrantów jak leci, efektywne monitorowanie procesów migracyjnych oraz skuteczny plan integracyjny.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News