Jak poinformowano media, klub parlamentarny Kukiz’15 podjął decyzję o wyrzuceniu posła Piotra Liroya Marca z szeregów swojej formacji. To potwierdzenie plotek o rozłamie w środowisku kukizowców, o których się mówiło od tygodni.

Odkąd po raz pierwszy pojawiły się plotki o napięciach i nadchodzącym rozłamie w klubie Kukiz’15, wszyscy z Pawłem Kukizem oraz Liroyem, zaprzeczali doniesieniom mediów.

Jak się jednak właśnie okazało, rozłam w formacji Kukiza stał się faktem. Piotr Marzec został właśnie wyrzucony z klubu.

Wielokrotnie prosiliśmy Piotra Liroya-Marca, żeby zakończył współpracę z osobami, których ujawniona przeszłość w żadnym wypadku nie odpowiada standardom Kukiz’15. Niestety bez skutku – czytamy w wydanym oświadczeniu Kukiz’15.

– Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie – zaznaczono w oświadczeniu, pod którym podpisali się Grzegorz Długi, Marek Jakubiak, Jarosław Porwich i Agnieszka Ściga.

Piotr Liroy Marzec na razie nie skomentował decyzji swoich – byłych już – kolegów klubowych.

...

Zobacz również