Premier Beata Szydło wygłosiła orędzie, w którym ucięła wszelkie spekulacje i przełomowo zapowiedziała, że „PiS się nie cofnie”, niezależnie od wszelkich okoliczności i prezydenckiego weta.

Premier Szydło poinformowała, że mimo weta prezydenta Andrzeja Dudy, obóz władzy nie cofnie się przed reformą niezależnie od okoliczności.

– Chcemy dialogu i współpracy, ale nie zrezygnujemy z trzech postulatów, bez których głęboka reforma sądownictwa się nie uda, nie cofniemy się – powiedziała premier.

– Trzeba słuchać głosów zwykłych Polaków. To postulaty, z których nie zrezygnujemy PiS w demokratycznych wyborach uzyskało większość, stworzyło rząd, którego pracami mam zaszczyt kierować. Dzisiejsza decyzja pana prezydenta mogła być niesprawiedliwa dla tych, którzy czekają na dobrą zmianę. Dlatego tym bardziej jesteśmy winni być dzisiaj jednością. Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy. Musimy zrezygnować ze swoich osobistych i politycznych ambicji, a skupić się na tym, czego Polacy oczekują – kontynuowała.

Podczas przemówienia emitowanego równocześnie z orędziem prezydenta Dudy, Beata Szydło apelowała, by jej wyborcy nie tracili wiary.

– Mamy stabilną większość. Nie ulegniemy naciskom, zrealizujemy nasz program. Łączy nas wspólny cel, jakim jest silna, nowoczesna i sprawiedliwa Polska. Dlatego tak jak pamięć historyczną budujemy na prawdzie, tak jedność winniśmy budować w oparciu o równość wobec prawa. Rozpoczynając reformę sądownictwa wiedzieliśmy, że zadanie jest niezwykle trudne, że kierunek, który obraliśmy wymaga konsekwencji, determinacji i ciężkiej pracy. Wsparcie, które tak licznie dostaliśmy od Polaków było niezwykle potrzebne. Za to chciałam podziękować. Chcę tez prosić – nie traćcie wiary. Zapewniam was, że wypełnimy swoje zobowiązanie – naprawimy Polskę – mówiła premier Szydło.

...

Zobacz również