Konsul honorowa RP w Ohio, Maria Szonert-Binienda może spać spokojnie. Nie zostanie podciągnięta do odpowiedzialności za wpis, w którym porównała Donalda Tuska do SS-mana.

Konsul honorowa pod koniec kwietnia miała wrzucić na swojego Facebooka zdjęcie, które wywołało spore oburzenie wśród opozycji. Widniał na nim Donald Tusk ubrany w strój SS-mana.

Szonert-Binienda broniła się mówiąc, że jej konto zostało zhakowane. Wpis szybko zniknął z Facebooka, ale już niedługo, jego screena zamieściła na Twitterze Dorota Wysocka-Schnepf.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie znieważenia szefa Rady Europejskiej. Zawiadomienie złożył mecenas Tuska – Roman Giertych. Swoją decyzję tłumaczył dbaniem o reputację całego kraju.

Uważamy, że w tej sprawie istnieje oczywisty interes społeczny z tego powodu, że Donald Tusk pełni wysoką funkcję w Unii Europejskiej, więc w interesie Polski jest, aby tego typu przestępstw na jego szkodę nie popełniano, a skala tego przestępstwa, jego intensywność i okoliczności są więcej niż bulwersujące – podkreślał pełnomocnik szefa RE, Roman Giertych.

Szonert-Binienda została mianowana konsulem honorowym przez obecnego ministra spraw zewnętrznych. Witold Waszczykowski wielokrotnie podkreślał, iż jest zadowolony z jej pracy.

źródło: WP Wiadomości

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również