Wieczorne demonstracje pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej przerodziły się w regularną bitwę z funkcjonariuszami policji. Pikietujący górnicy próbowali się wedrzeć do budynku, na co policjanci odpowiedzieli ostrzałem z broni gładkolufowej. 

Tłum pojawił się pod siedzibą JSW już około godziny 18:00. Jest to miejsce, w którym odbywają się negocjacje pomiędzy zarządem a reprezentantami związków zawodowych. Górnicy kilkakrotnie próbowali wedrzeć się do środka siedziby, a w kierunku budynku poleciały liczne przedmioty takie jak: śruby, petardy i śmietniki.

Do ochrony budynku skierowano policję, która ochraniając siedzibę użyła broni gładkolufowej. Doszło już do pierwszych zatrzymań.

– Jesteśmy przez cały czas w gotowości. Kilka osób zostało już zatrzymanych. Oprócz policjantów z Jastrzębia-Zdroju na miejscu są też policjanci z Katowic, Bielska-Białej i Mikołowa – mówi gazeta.pl sierżant sztabowy Magdalena Szust, rzeczniczka jastrzębskiej policji.

Związkowców wspierają narodowcy oraz środowiska kibicowskie.

 

źródło: katowice.gazeta.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.