Przed zbliżającą się wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce, jednym z głównych tematów była kwestia spotkania Donalda Trumpa z liderem obozu władzy w Polsce, Jarosławem Kaczyńskim. Właśnie podjęto ostateczną decyzję.

Wielokrotnie w mediach pojawiały się informacje mówiące o tym, że prezydent Donald Trump podczas swojej wizyty w Polsce nie spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Jak jednak podaje Onet, który powołuje się na swoje źródła, do takiego spotkania koniec końców dojdzie.

Podczas lipcowej wizyty w Polsce, Donald Trump spotka się z Jarosławem Kaczyńskim na rozmowę w hotelu Mariott w Warszawie. Rozmowa odbędzie się w cztery oczy – obecny będzie tylko tłumacz.

Dopiero po zakończonej rozmowie Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i przywódcami państw Trójmorza.

Onet, powołując się na swoje źródła za oceanem, przekonuje, że PiSowi nie zależy na nagłaśnianiu sprawy, gdyż mogłoby to przyćmić fakt, że to Andrzej Duda będzie gospodarzem podczas wizyty amerykańskiego prezydenta.

O godz. 13:00 Donald Trump wygłosi przemówienie w Pałacu Krasińskich, po czym uda się na lotnisko i odleci na szczyt G-7.

źródło: onet

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również