PiS w Sejmie nakazał policji aresztować sekretarza generalnego PO!

PiS w Sejmie nakazał policji aresztować sekretarza generalnego PO!

To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Poseł opozycji już jest skreślony. Stanisław Gawłowski trafi bowiem w ręce policji. Na wniosek Prokuratury Krajowej, posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgodzili się na wydanie posła organom ścigania.

Stanisław Gawłowski tym samym zostanie aresztowany lada chwila. Poseł Platformy Obywatelskiej jest bowiem celem działań prokuratorów ze Szczecina od dłuższego czasu. Ci przekonują, że ważny dla Platformy poseł maczał palce w lewych transakcjach i przyjmował łapówki. Prokuratura chce mu postawić przynajmniej pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

Stanisław Gawłowski trafi do aresztu

Szczególnie podejrzany ma być okres, gdy obecny sekretarz generalny PO był wiceministrem ochrony środowiska. W tym okresie miał przyjąć w ramach łapówki 175 tys. złotych w gotówce i dwa zegarki po 25 tys. złotych wartości każdy. Żeby tego było mało, prokuratura zarzuca mu także plagiat pracy doktorskiej, podżeganie do wręczenia korzyści majątkowej o wartości 200 tys. złotych oraz ujawnienie informacji niejawnej. Poseł jest przekonany o swojej niewinności, dlatego w styczniu zrzekł się immunitetu. Miał to być gest z jego strony, potwierdzający, że może dać się sądzić, gdyż jest niewinny. Potrzeba było jednak jeszcze zgody Sejmu na to, by zajęła się nim prokuratura. Taką wydano właśnie w czwartek. Sekretarz generalny PO trafi na razie do tymczasowego aresztu, a następnie zajmie się nim Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. ZOBACZ TAKŻE: 1. Ale się dzieje! Platforma i Nowoczesna POŁĄCZĄ się w JEDNĄ PARTIĘ 2. Sensacja! To KONIEC Macierewicza w PiS źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News