Ostatni wpis Krystyny Pawłowicz na Facebooku zaskakuje. Posłanka oskarżyła opozycyjne media o wzywanie do agresji i zdradziła, jak PiS je skutecznie unieszkodliwi.

Krystyna Pawłowicz słynie ze swoich ostrych wpisów na Facebooku. W ostatnim z nich uderzyła w media opozycyjne wobec PiS. Według posłanki nawołują one do nienawiści i niedemokratycznej zmiany władzy.

Radiowe i telewizyjne, też internetowe ale i niektóre papierowe – macki totalnej opozycji, ich wyrobnicy, manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz – stwierdziła Pawłowicz.

Posłanka dobitnie zasugerowała, że obóz władzy ma prawo odebrać koncesję wspomnianym mediom.

Czy zachęcanie, a nawet wzywanie do obalenia legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów radiowo-telewizyjnych? – pytała retorycznie Pawłowicz.

W końcu posłanka przywołała konkretny zapis, na podstawie którego wrogim wobec PiS mediom mogłaby zostać odebrana koncesja.

Art. 32 ust.2 zezwala na cofnięcie koncesji RTV, gdy działalność nadawcy „stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa i i obronności państwa – napisała posłanka.

źródło: Rzeczpospolita

Zobacz również