Pułkownik Tomasz Kędzierski dołączył do ciągle powiększającego się grona funkcjonariuszy BOR, którzy masowo opuszczają szeregi tej jednostki. Przyczyny odejścia wieloletniego kierowcy Lecha Kaczyńskiego nie są jasne.

Kędzierski służył nieprzerwanie w BOR od 1998 roku. W latach 2006-2010 pełnił funkcję osobistego kierowcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki.

Na pytania dotyczące przyczyny rezygnacji wieloletniego funkcjonariusza przedstawiciele BOR odpowiadają wymijająco wskazując na ,,przyczyny osobiste”. Zastanawiającym jest jednak fakt, że jest to już kolejna w ostatnim czasie rezygnacja ze służby w tej elitarnej jednostce.

Komentatorzy podejrzewają, że fala zwolnień może mieć związek z zapowiadanym przez szefa MSWiA przekształceniem BOR w Państwową Służbę Ochrony w efekcie, której zmieniony zostanie zakres obowiązków funkcjonariuszy. Przedstawiciele jednostki zapewniają jednak, że jej najważniejsze funkcje pozostaną niezmienione.

Nie ma powodu, aby wprowadzać złe emocje wokół zapowiadanych zmian w BOR. Proszę wszystkich tych, którzy patrzą na to z pewną rezerwą, o zaufanie i pamięć o tym, że nasze najważniejsze zadania zostają, są dla nas priorytetem – zapewnia szef BOR gen. Tomasz Miłkowski.

źródło: /twitter.com/BO

...

Zobacz również

Zobacz również