W Bagdadzie doszło do prawdziwej tragedii. W wyniku zamachu terrorystycznego, zmarły 82 osoby, a ponad 200 zostało rannych. Policja twierdzi, że liczba ofiar z pewnością się powiększy, gdyż cały czas spod gruzów wydobywani są nowi poszkodowani. Do masakry doszło w Karradzie, jednej z zamożniejszych dzielnic stolicy Iraku. 

Na ulicach Bagdadu muzułmanie celebrowali swoje najważniejsze święto – Ramadan, który dobiega właśnie końca. Podczas Ramadanu można jeść dopiero po zmroku, więc kiedy zapadła ciemność, tłumy ludzi wyszły do sklepów i restauracji. Setki z nich modliło się do Allaha, kiedy w tłum wjechała ciężarówka chłodnia wypełniona ładunkami wybuchowymi.

Po mediach społecznościowych krąży wideo, na którym widać jak samochód premiera Haider al-Abadi obrzucany jest kamieniami. Ludzie są oburzeni nieskutecznością służb oraz brakiem poczucie bezpieczeństwa, które powinien zapewnić im rząd.

Do zamachu przyznało się ISIS, jednak eksperci wskazują, że Państwo Islamskie od dłuższego czasu przyznaje się do wszystkich takich działań, co nie zawsze musi być prawdą – czasem jest to po prostu element propagandy. Nie wiadomo, jak naprawdę było w tym przypadku.

https://www.youtube.com/watch?v=GaCKl72U_s8

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: reuters, rt

...

Zobacz również