Wywołujący jedne z największych kontrowersji wśród opozycji prof. Bogdan Chazan został własnie członkiem zespołu, który zajmie się opracowaniem nowych wytycznych dla oddziałów położniczych. Ta nominacja zbiega się z zapowiadanymi protestami środowisk kobiecych w całym kraju.

Profesor Bogdan Chazan, który zasłynął w mediach głównie za sprawą kontrowersji dot. odmowy przez niego jednej aborcji nieodwracalnie uszkodzonego płodu, mimo iż w czasach PRL dokonał ich ok. 500, został właśnie członkiem zespołu, który dla ministerstwa zdrowia opracuje nowe wytyczne dla oddziałów położniczych.

Jego zespół zajmie się opracowaniem i realizacją wytycznych ministerstwa zdrowia ws. zapewnienia zdrowotnej opieki kobietom w okresie ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Nominacja prof. Chazana na to stanowisko zbiega się z zapowiadanymi protestami środowisk kobiecych w całej Polsce, które będą manifestować swój sprzeciw wobec działaniom obecnego obozu władzy ws. ostatnich ograniczeń dostępu do pigułek „dzień po”. 8 Marca na ulice największych miast w Polsce wyjdzie tysiące kobiet.

...

Zobacz również

Zobacz również