Doszło do skandalicznego wydarzenia, którego konsekwencje mogą być naprawdę poważne. Po meczu piłkarskim zawodnicy zostali zaatakowani przez zamaskowanych mężczyzn. Policja ustala tożsamość napastników. 

Piłkarze, którzy przyjechali do podwarszawskiego Sochocina z Izraela, zostali napadnięci. Do zdarzenia doszło po meczu towarzyskim. Izraelska drużyna starła się w nim z Wkrą Sochocin. Choć nazwy zespołów nie robią wrażenia, to sprawa jest naprawdę poważna. Zainteresował się nią już bowiem izraelski rząd i wszystko wskazuje na to, że może wybuchnąć międzynarodowy skandal.

Grupa zamaskowanych napastników czekała aż zabezpieczający mecz funkcjonariusze odejdą od grupy piłkarzy. Kiedy policjanci wycofali się z terenu hotelu w gminie Sochocin, doszło do ataku.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że po meczu doszło do zaatakowania dwóch pracowników technicznych, którzy przyjechali z drużyną z Izraela – mówiła dla TVN24 Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku.

Policja ustaliła, że podczas napaści doszło m. in. do kradzieży plecaka jednego z piłkarzy. Tożsamość atakujących nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniej byli to jednak pseudokibice.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że osoby, które zaatakowały tych pracowników technicznych, była to grupa pseudokibiców. Robimy wszystko, żeby ustalić, kim dokładnie byli atakujący – mówiła dla TVN24 Drężek-Zmysłowska.

Zagraniczne media okrzyknęły atak rasistowskim. Portal IsraelNationalNews.com określił zdarzenie, jako „przerażające i antysemickie”.

 

זה מה שתפסה מצלמת האבטחה בתקרית הלא נעימה אמש במחנה האימון בפולין. שאפו לשחקנים על קור הרוח והאופן בו פעלו להבריח את החוליגנים מהמקום.

Opublikowany przez ‎מועדון הכדורגל הפועל פתח-תקוה Hapoel Petah Tikva FC‎ na 2 sierpnia 2017

źródło: TVN24

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również