PILNE: Makabra w Meksyku. Eksplozja na kultowym targu fajerwerków, mnóstwo ofiar (VIDEO)

PILNE: Makabra w Meksyku. Eksplozja na kultowym targu fajerwerków, mnóstwo ofiar (VIDEO) Źródło:

W Markecie doszło do eksplozji najsławniejszego rynku z fajerwerkami znajdującego się na północ od Mexico City. Na tę chwilę wiemy, że w Tultepec zginęło co najmniej 27 osób, a ponad 70 zostało rannych. 

Potężna eksplozja fajerwerków wzbiła w powietrze tumany dymu i odpaliła sztuczne ognie. Wybuch był tak silny, że ucierpiała prawie setka osób. Eksplozja rozerwała ciała na otwartym markecie San Pabilito w Tultepec.

Na miejsce natychmiast przyjechały kolumny ambulansów oraz policja, aczkolwiek wielu ofiarom nie dało się już pomóc. Widok był absolutnie makabryczny. Na ziemi leżały rozerwane ciała, a dookoła rozlewała się krew. Wiele ofiar jest w krytycznym stanie, mnóstwo ludzi straciło kończyny i doznało mocnych poparzeń.

Pobliskie domostwa również zostały zniszczone. Służby zaapelowały, by ludzie nie zbliżali się do marketu. Nie było innego wyboru, jak tylko pozwolić pozostałym fajerwerkom wystrzelić w powietrze, dlatego na miejscu nadal jest bardzo niebezpiecznie.

- Nagle zaczęły wybuchać, wszystko zaczęło się palić - komentuje dla meksykańskich mediów 41-letnia Garcia z Mexico City, która była na miejscu.

Makabra w Meksyku PILNE: Makabra w Meksyku. Eksplozja na kultowym targu fajerwerków, mnóstwo ofiar Opublikowany przez Pikio TV na 20 grudzień 2016
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News