Polski Kościół katolicki postanowił sprzeciwić się rządowi Prawa i Sprawiedliwości w kwestii przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jak właśnie postanowił Episkopat, zajmie się on sprowadzaniem do Polski imigrantów.  

Ta decyzja na pewno nie wpłynie dobrze na relacje pomiędzy Kościołem katolickim a rządem Prawa i Sprawiedliwości, który dotąd uważał Episkopat za sojusznika.

Jak zdecydowano, polski Kościół katolicki przy pomocy swoich organizacji (m.in. Caritas) oraz „korytarzowi humanitarnemu” zajmie się sprowadzaniem do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu. Przybysze schronienie znajdą w specjalnie przygotowanych do tego celu ośrodkach na terenie naszego kraju.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości robi aktualnie wszystko, by do Polski nie trafili żadni imigranci przebywający aktualnie we Włoszech i Grecji, co spotyka się z reperkusjami ze strony Unii Europejskiej.

W tej kwestii polski rząd ma poparcie znacznej części polskiego społeczeństwa. Decyzja polskiego Kościoła katolickiego może zadziwiać – szczególnie wyborców Prawa i Sprawiedliwości – o tyle, że dotychczas Episkopat i formacja Jarosława Kaczyńskiego mówili niemal jednym głosem.

Na razie nie wiadomo jeszcze ilu dokładnie imigrantów z Bliskiego Wschodu polski Kościół katolicki sprowadzi do naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE 

Zobacz również

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

Zobacz również