Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja poinformował o kolejnych reformach jakie jego obóz będzie w najbliższym czasie przeprowadzał. To z pewnością nie spodoba się opozycji.

W rozmowie z dziennikarzem TV Trwam lider Prawa i Sprawiedliwości ujawnił plany swojego obozu na najbliższą przyszłość.

Jedną z zapowiedzianych przez prezesa PiS reform jest ta dotycząca prywatnych mediów, a dokładnie rzecz biorąc – ich tzw. dekoncentrację.

– Idźmy do przodu, w ten sposób, żeby było jasne i to w krótkim czasie, że ta sprawa zostanie załatwiona i będziemy to oznaczało także kolejne sprawy, które mamy do załatwienia, z tych najważniejszych. Sprawa dekoncentracji mediów też będzie załatwiona, choć pewnie też będzie wielki opór – powiedział Kaczyński w wywiadzie dla TV Trwam.

Chodzi o to, by jedna grupa kapitałowa nie mogła uzyskać więcej jak 30% udziałów w rynku. Tu najbardziej ucierpią niemieckie spółki, które – jak przekonuje prawa strona polskiej sceny politycznej –  zawładnęły polskim rynkiem mediów i kontrolują opinię publiczną.

Z kolei według opozycji pomysły Prawa i Sprawiedliwości to nic innego jak próba ograniczenia wolności mediów i słowa w Polsce. Można zatem się spodziewać, tak jak zresztą przyznał Kaczyński, że ta reforma wzbudzi podobne niepokoje i protesty jak ostatnio.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również