Międzynarodowe media podają informację o ostatecznej decyzji Donalda Trumpa ws. porozumienia paryskiego. USA zamierza od niego odejść.

Administracja Trumpa rozważała pozostanie w paryskim porozumieniu klimatycznym. Teraz USA może czekać długotrwała, 3-letnia procedura, wychodzenia z niego. Informacje o decyzji prezydenta powtarzają się w niezależnych od siebie, zagranicznych źródłach.

Trump już wcześniej rozważał renegocjację protokołów porozumienia dot. emisji gazów cieplarnianych. Prezydentowi zależało na tym, aby były one mniej uciążliwe dla amerykańskiego przemysłu.

Trumpowi doradzano pozostanie przy umowie paryskiej. Za nie opuszczaniem jej opowiadała się sama córka prezydenta, Ivanka Trump, sekretarz obrony, James Mattis oraz Sekretarz Stanu Rex Tillerson.

Kluczowym punktem i celem porozumienia jest przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. Decyzja Trumpa może mieć tragiczne skutki dla środowiska.

Niemcy, Francja, i niektóre inne państwa wyraziły oburzenie wobec postawy prezydenta USA. Do tej pory, przez emisję gazów cieplarnianych, temperatura na ziemi wzrosła o jeden stopień Celsjusza.

źródło: Independent

...

Zobacz również