Po miesiącach starań rządu Prawa i Sprawiedliwości Polska została wybrana niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Za kandydaturą naszego kraju zagłosowało aż 190 państw.

Mimo iż do objęcia tego prestiżowego stanowiska wymagane było jedynie 126 głosów, to przedstawiciele o wiele większej liczby krajów stwierdzili, że nasz kraj jest na nie najlepszym kandydatem.

Polskie władze od miesięcy zabiegały o poparcie swojej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Komentatorzy zauważają jednak, że zwycięstwo naszego kraju w dużej mierze zawdzięczamy Bułgarii, która w ostatnim momencie wycofała się z wyścigu, w efekcie czego nasz kraj był jedynym kandydatem z regionu.

Na Polskę swój głos oddało aż 190 państw ze 192 głosujących – dwa kraje wstrzymały się od głosu. Polska przejmie tę zaszczytną rolę po Ukrainie, która zasiadała w Radzie od 2016 roku.

Złośliwi twierdzą, że jest to pierwszy międzynarodowy sukces rządu Beaty Szydło. Po raz ostatni Polska zasiadała w Radzie w latach 1996-1997.

źródło: https://www.wprost.pl

...

Zobacz również