Do podwójnego ataku doszło dzisiaj w Iranie. Według wstępnych informacji zginęło kilka osób, a napastnicy wzięli także zakładników.

Jednoczesne ataki przeprowadzono na irański parlament oraz Mauzoleum Ajatollaha Chomeiniego, w którym zginęła co najmniej jedna osoba. Do przeprowadzenia zamachów przyznało się już Państwo Islamskie.

Do irańskiego parlamentu wdarło się trzech mężczyzn uzbrojonych w kałasznikowy oraz broń krótką. Doszło także do strzałów w jednym z korytarzy budynku oraz w strefie dla dziennikarzy. Napastnicy przetrzymują obecnie czterech zakładników na najwyższych piętrach parlamentu.

Według relacji świadków z mniej więcej piątego piętra ponownie słychać było eksplozję. Według irańskiej agencji – Tasnim – funkcjonariusze zastrzelili już jednego z napastników. Informacja ta nie została jednak oficjalnie potwierdzona przez służby. Na okolicznych dachach rozmieszczeni są policyjni snajperzy, a nad budynkiem parlamentu pojawił się dym.

Z kolei w Mauzoleum Ajatollaha Chomeiniego w południowej części Teheranu doszło do drugiego ataku w efekcie, którego zabito jedną osobę, a kilka zraniono. Wśród napastników był zamachowiec samobójca, który wysadził się w powietrze. Według miejscowego gubernatora jeden z napastników został zastrzelony przez funkcjonariuszy, a pozostałych zatrzymano.

...

Zobacz również