Pilne: To jest KONIEC HGW? Rusza afera o łapówkę na grube miliony

Pilne: To jest KONIEC HGW? Rusza afera o łapówkę na grube miliony

Warszawska prokuratura weźmie się za samą prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz może usłyszeć zarzuty przyjęcia potężnej łapówki. Jak podaje Jan Śpiewak z organizacji Miasto Jest Nasze, to "jeden z największych przekrętów reprywatyzacyjnych".

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga potwierdziła wszczęcie śledztwa przeciw Hannie Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy jest bowiem podejrzana o przyjęcie łapówki w wysokości 2,5 mln złotych. Gronkiewicz-Waltz miała przyjąć te pieniądze, w ramach zapłaty za zaniechanie prac nad zagospodarowaniem okolic ogródków działkowych przy ulicy Waszyngtona.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył jeszcze w ubiegłym roku jeden z radnych, Jan Śpiewak, który jest zarazem działaczem organizacji Miasto Jest Nasze. Jego zdaniem w 2008 roku Gronkiewicz-Waltz za łapówkę "zaniechała realizacji czynności służbowej". Tym samym otworzyła drogę do prywatyzacji terenów, wobec których nie podjęła żadnych działań.

 - W zawiadomieniu napisałem o podejrzeniu możliwości korupcji. To jeden z największych przekrętów reprywatyzacyjnych. Jeśli bowiem istnieje zagrożenie, że działki zostaną zreprywatyzowane, miasto powinno do maksimum zintensyfikować prace planistyczne, a nie je odkładać - mówi Śpiewak.

Łapówkę prezydent Warszawy przekazać miała firma Echo Investment, która planowała budowę potężnego osiedla w rejonie rzeczonych ogródków działkowych. Jednak sama firma, a także władze miasta zaprzeczają jakoby miało dojść do nielegalnej transakcji.

 - Większej głupoty nie słyszałem. Bzdura - mówi były wiceprezydent miasta, Jacek Wojciechowicz.

 - Nikomu nie wręczaliśmy żadnej łapówki - dodaje Wojciech Gepner, rzecznik Echo Investment.

Sprawa jest jednak w toku i to prokuratura zajmie się teraz jej zbadaniem. Warto jednak dodać, że jak dotąd okolice ogródków działkowych na Saskiej Kępie pozostają nieobjęte planem zagospodarowania.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News