Zgrzyty dyplomatyczne na linii Polska – Francja nie słabną. Właśnie do sieci wyciekło pismo, z którego wynika, iż polskie delegacje we Francji nie są już traktowane jako oficjalne. Póki co, chodzi o EURONAVAL 2016, aczkolwiek zapowiedź brzmi ponuro i nie wiadomo jak daleko sięga odebranie polskim delegacjom statusu oficjalnych. 

Po tym jak rząd Prawa i Sprawiedliwości przerwał negocjacje w sprawie kupna Caracali od Francji, stosunki pomiędzy obydwoma państwami stały się – delikatnie mówiąc – napięte. Najpierw swoją wizytę w Polsce odwołał francuski prezydent, a teraz okazuje się, że polskie delegacje czekają we Francji nieprzyjemności. Na EURONAVAL 2016 czeka nas pierwszy pokaz ignorowania naszych delegacji.

Oznacza to ni mnie ni więcej, że nasze delegacje będą traktowane we Francji jak powietrze, nie wiadomo jednak w jakich dziedzinach. Francuskie władze nie będą zapewniały polskim dyplomatom i politykom ani zakwaterowania, ani samochodu z oficerem towarzyszącym, ani też oficjalnych programów spotkań.

Informacja wyciekła do sieci przy okazji nadchodzącego międzynarodowego salonu uzbrojenia EURONAVAL 2016. Do sieci zdjęcie dokumentu wrzucił jeden z europosłów opozycji.

fot. twitter
fot. twitter

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również


bh