Na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego doszło do wybuchu, którego skutkiem okazała się gigantyczna ewakuacja osób przebywających wewnątrz kampusu. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna, która zdecydowała się na szybką interwencję.

Do eksplozji doszło pod tzw. dygestorium, czyli małym pomieszczeniem służącym do ochrony przed wydostawaniem się trujących substancji na zewnątrz. Natychmiast ewakuowano więc z budynku około 200 osób.

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego poinformowały oficjalnie, iż wybuch nastąpił „w trakcie przeprowadzania reakcji chemicznej, kiedy to doszło do zapalenia mieszaniny reakcyjnej”. Laboratorium wynajmuje bowiem obecnie zewnętrzna firma.

Straż pożarna, która bardzo szybko pojawiła się na miejscu zdarzenia, dokonała oględzin oraz zabezpieczyła teren. Stwierdzono jednak, że żadne trujące opary nie przedostały się do atmosfery.

Pracownicy uczelni wrócili już do pomieszczeń, w których pracują. Nie kończy to jednak kontrowersyjnej sprawy. Ustaleniem jej szczegółów zajmie się w najbliższym czasie policja.

...

Zobacz również

Zamach podczas obchodów święta niepodległości

Zobacz również