Jak informują francuskie media, w Compiegne, miejscowości blisko Paryża doszło do strzelaniny. Trwa policyjna obława zakrojona na szeroką skalę.

Do strzelaniny doszło w pobliżu ogrodów działkowych. Napastnik – jak wynika z relacji naocznych świadków – najpierw otworzył ogień do przypadkowych samochodów. Potem, gdy na miejscu zjawili się pierwsi funkcjonariusze policji, napastnik ich zaatakował.

Na miejscu obecnych jest wiele  służb, w tym oddziały antyterrorystyczne. Nad terenem lata helikopter.

Z informacji jakie przedostały się do mediów wynika, że napastnikowi udało się uciec i schować w jednym z działkowych ogrodów lub pobliskim lesie. Aktualnie trwa policyjna obława zakrojona na szeroką skalę. Wszystkie okoliczne drogi i ulice zostały zamknięte przez służby. Przebywający w ogrodach ludzie wpadli w panikę próbując uciec z miejsca strzelaniny i obławy.

Pochodzące z francuskich mediów informacje są na razie bardzo skromne. Nie znana jest na ten moment tożsamość poszukiwanego mężczyzny ani przyczyny, dla których zaatakował on samochody i policjantów. Nie wiadomo także na obecną chwilę, czy ktoś ucierpiał. Wiadomo na pewno że okolica, gdzie ukrywa się podejrzany została otoczona przez bardzo wiele oddziałów, funkcjonujących we Francji służb specjalnych.

źródło: le parisen, france news 24, zamachy i wojny. bądź na bieżąco

...

Zobacz również

Zobacz również