To wiadomości z ostatniej chwili. We Francji postrach sieje uzbrojony napastnik, który wziął ponad 70 zakładników. Według doniesień francuskich mediów, ofiarami napaści są katoliccy duchowni. 

Uzbrojony mężczyzna wtargnął do domu starców dla katolickich zakonników we francuskim Montpellier. Zabarykadował się i wziął mieszkańców domu opieki jako zakładników. Jest ich około 70, a jedna osoba została już przez niego zastrzelona. Mnisi, którzy wypoczywali w domu starców, wcześniej wyjeżdżali m. in. na misje do Afryki.

Według zeznań świadków, mężczyzna miał na sobie kaptur i broń palną. Nie wiadomo na razie nic więcej. Nie znamy ani tożsamości napastnika, ani jego motywów.

Z najnowszych informacji wynika, że jest już druga ofiara śmiertelna. Do tej pory oficjalnie potwierdzono jednak tylko śmierć pierwszej z osób, która była strażniczką. Znaleziono ją zakneblowaną i zasztyletowaną.

News aktualizowany na bieżąco. ODŚWIEŻAJ stronę

00: 10 – Trwa akcja antyterrorystyczna. Kilka minut temu dotarła do nas informacja o tym, że antyterroryści otaczają pensjonat.

00:20 – Lokalna prefektura twierdzi, że zamach nie ma charakteru terrorystycznego.

00:24 – 16 mnichów zostało już ewakuowanych.

00:26 – Francuscy komentatorzy kpią z oświadczenia prefektury, która wcześniej stwierdziła, że nie jest to atak terrorystyczny, pomimo braku tak podstawowych informacji jak to o tożsamości sprawcy.

00:29 – Zdjęcie pensjonatu za dnia

00:32 –  Ewakuowano już 60 mnichów.

00:32 – Służby nie wiedzą, gdzie jest napastnik!

00:34 – Tymczasem we francuskiej telewizji France24 mowa o zagrożeniu ze strony radykalizmu Donalda Trumpa i Frontu Narodowego.

00:36 – Zakończono przeszukanie domu, sprawca niemal na pewno zbiegł

00:37 – To tutaj znajduje się dom starości, w którym doszło do ataku.

00:39Akcja przeszukania została oficjalnie zakończona. Wszyscy zakonnicy są bezpieczni. Nie wiadomo kim jest sprawca, jakie miał motywy i – co najważ
niejsze – gdzie się znajduje. Mimo wcześniejszych doniesień, tylko jedna osoba nie żyje. To strażniczka, która wezwała policję.

 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źrodło: rt

...

Zobacz również