Podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka emocje sięgały zenitu. Większość obecnych posłów zagłosowała za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. 

Złożony przez organizację pro-life projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji i karzącej więzieniem kobiety, które poddadzą się zabiegowi przerwania ciąży wywołuje w ostatnich dniach ogromne kontrowersje. Liczne manifestacje i protesty doprowadziły najpierw do tego, że sam prezes Prawa i Sprawiedliwości nakazał stworzyć liberalniejszy projekt, potem Kościół katolicki sprzeciwił się karaniu kobiet więzieniem, a teraz sejmowa komisja odrzuciła projekt podczas środowego głosowania.

Nie obyło się jednak bez emocji na posiedzeniu komisji. W pewnym momencie rozgorzała głośna kłótnia pomiędzy opozycją a obozem władzy. Politycy opozycji zarzucali Prawu i Sprawiedliwości głównie to, że posiedzenie komisji zostało zorganizowane nieoczekiwanie i w małej sali.

Co ciekawe, wniosek o odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji złożyło Prawo i Sprawiedliwość, które wcześniej – jeszcze przed masowymi manifestacjami kobiet w całej Polsce – skierowało go do dalszych prac.

 – Ten projekt popierają dwie trzecie Polaków. PiS oszukał swoich wyborców. Mam nadzieję, że ta sprawa wróci na posiedzeniu plenarnym i posłowie ponownie skierują projekt do komisji. Myślę, że to wypadek przy pracy. Przegrały mordowane dzieci – powiedział w rozmowie z TVN24 Mariusz Dzierżawski z komitetu Stop Aborcji.

bosak budka pih

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również