W Birmingham doszło do kolejnego ataku. Nieznany sprawca uzbrojony w maczetę rzucił się na przechodniów. Jak podają media, przynajmniej jedna osoba trafiła w stanie krytycznym do szpitala.

Przed sklepem ze świeżymi warzywami i owocami przy skrzyżowaniu ulic High Street i Jackson Street nieznany sprawca zaatakował przechodniów maczetą. Wśród rannych jest 36-letni Brytyjczyk, który trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Nieznany sprawca po ataku uciekł. Gdyby nie szybka reakcja pracowników sklepu i przechodniów, ofiara wykrwawiłaby się na miejscu. Na razie nie wiadomo czy poza 36-latkiem jest więcej rannych lub ofiar.

Policja Birmingham znalazła się na miejscu w kilka chwil po ataku. Na miejscu kilkudziesięciu funkcjonariuszy zablokowało ruch na ulicach High Street i Jackson Street. Policjanci nie chcą udzielać na temat ataku więcej informacji.

Funkcjonariusze polecili jedynie mieszkańcom okolicy nie wychodzić z domów. Wciąż bowiem trwają poszukiwania agresora. Jak mówi jeden z funkcjonariuszy, „napastnik z maczetą jest prawdopodobnie nieobliczalny i pewne jest, że będzie próbował zaatakować ponownie”.

Służby nie udzielają na razie informacji czy zdarzenie ma związek z terroryzmem.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

Zobacz również