To wiadomość z ostatniej chwili! W jednej z najbardziej obleganych restauracji w Mogadiszu (stolica Somalii) doszło do zorganizowanego ataku terrorystycznego. Jak podają media, należy spodziewać się mnóstwa ofiar. 

Jak wynika z informacji podawanych przez media, w jednej z najpopularniejszych restauracji w Mogadiszu doszło do zorganizowanego ataku terrorystycznego.

Najpierw miały mieć miejsce kilka mocnych eksplozji (napastnicy użyli prawdopodobnie granatów) a potem długi ciąg strzałów.

Z chaosu informacyjnego – który jest o tyle większy z uwagi na kraj gdzie ma miejsce – wyłaniają się przerażające sceny. Napastnicy zaczęli strzelać do przypadkowych ludzi w okolicznych barach, restauracjach i hotelach.

Na razie nie wiadomo nic o rannych i ofiarach śmiertelnych, ale na podstawie informacji jakie udało się uzyskać zagranicznym korespondentom od tamtejszej policji, należy się spodziewać dużej ich liczby.

Nie ma również na chwilę obecną informacji o tym kto stoi za atakiem. Pierwsze podejrzenia padły na ISIS, który w Somalii ma sporo zadeklarowanych bojowników.

Zobacz również