Masa strażaków, kilka wozów strażackich, karetki, policyjne radiowozy i ulice wyłączone z ruchu – tak wygląda właśnie centrum Bogoty, stolicy Kolumbii. W mieście doszło właśnie do zamachu bombowego. W centrum handlowym miejsce miał bardzo silny wybuch.

Nieznany sprawca późnym wieczorem czasu lokalnego zasiał prawdziwe przerażenie wśród Kolumbijczyków. W jednym z popularnych centrum handlowych w stolicy Kolumbii została podłożona bomba. Jej wybuch doprowadził do śmierci 3 osób, a kolejnych 11 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych jest Francuzka pracująca dla charytatywnej organizacji, która miała za kilka dni wracać do Europy.

Wstępne oględziny miejsca zdarzenia wykazały, że bombę umieszczono w jednej z toalet na drugim piętrze budynku. Zaraz po wybuchu na miejscu zjawiły się służby, które szybko ewakuowały obecnych w obiekcie.

Burmistrz Bogoty zapowiedział wytropienie winnego tej eksplozji i zapowiedział surową karę dla niego. Dodał do tego, że wybuch ten był niczym więcej jak „tchórzliwym aktem terroru”.

Na razie nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za zamach, ani jakimi motywami się kierował.

ZOBACZ TAKŻE 

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również