Jak wynika z doniesień z ostatniej chwili, syryjskiej armii udało się w całości odbić Aleppo. Wojska prezydenta Al-Asada wspierane przez Rosję pokonały rebeliantów, a teraz na ulicach wybuchła euforia. Ludzie mają nadzieję, że to koniec krwawych walk.  

Największe syryjskie miasto zostało odbite przez siły wierne prezydentowi Baszszarowi Al-Asadowi. Aleppo od dawna spływało krwią, a codziennością mieszkańców stały się bombardowania i strzały. Jednakże, syryjskie wojsko poinformowało, że oficjalnie przejęło kontrolę nad miastem, a krwawy horror się zakończył.

Ludzie wyszli na ulice i rozpoczęła się feta. Mieszkańcy mają nadzieję, że koszmar się skończył i wojna przestanie rozszarpywać ich życia oraz zabierać bliskich. Na bok zeszły polityczne podziały, ponieważ wojna domowa przerodziła się w piekło, którego nikt się nie spodziewał i wszyscy wyczekiwali końca walk. Ludzie chcą wreszcie wygnać demony i zapomnieć o krwawych rzeziach. Oczywiście nie oznacza to, że sytuacja w Syrii jest stabilna.

 

KOMENTUJ NA GRUPIE DYSKUSYJNEJ PIKIO.PL 

...

Zobacz również